شروع انتخابات درون حزبی دموکراتها در ایالت نوادا، سندرز، پیروز احتمالی

به گزارش بالیو، درحالیکه انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت نوادا شروع شده است، نظرسنجی های پای صندوق از پیروزی احتمالی برنی سندرز حکایت دارد.

شروع انتخابات درون حزبی دموکراتها در ایالت نوادا، سندرز، پیروز احتمالی

به گزارش گروه بین الملل بالیو، انتخابات انجمنهای حزبی دموکراتها در ایالت نوادا ساعت از ساعت 3 بعد از ظهر به وقت محلی شروع شده است.

این سومین ایالت آمریکاست که انتخابات درون حزبی در آن برگزار می گردد. پیش از این انتخابات در ایالتهای آیووا و نیوهمپشایر برگزار شده بود.

براساس گزارش شبکه راشا تودی، نتایج نظرسنجیهای پای صندوق نشان می دهد که سناتور برنی سندرز شدیدا مورد اقبال رای دهندگان در این ایالت است هرچند که پیش بینی پیروز نهایی این میدان هنوز خیلی زود است.

براساس این گزارش، نتایج نظرسنجیهای شبکه ای بی سی نیوز و سی بی اس نشان می دهد که برنی سندرز نامزد پیشروی انتخابات درون حزبی دموکراتها از صندلی قدرتمندی در ایالت نوادا برخوردار است و میتواند پیروز سومین ایستگاه رقابت نامزدهای دموکرات باشد.

براساس این نظرسنجیها، از هر 10 نفر از اعضای انجمنهای حزبی 6 نفر از سیستم خدمات درمانی که برنی سندرز آن را تبلیغ و نمایندگی می نماید حمایت می نمایند.

شبکه ای بی سی نیوز می گوید، 62 درصد رای دهندگان از سیستم خدمات درمانی که سندرز وعده داده است حمایت می نمایند و 43 درصد نیز گفته اند که مساله خدمات درمانی و سلامت از مسائل اصلی است که هنگام رای دادن به یک نامزد به آن توجه می نمایند.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، با برگزاری انتخابات انجمنهای حزبی در دو ایالت آمریکا، پیت بوته جج 38 ساله هم اکنون توانسته رأی 22 وکیل ایالتی و سناتور برنی سندرز رأی 21 وکیل ایالتی را به دست بیاورند و با اختلاف قابل توجه در صدر نامزدهای دموکرات قرار بگیرند.

ایالت نوادا تنها 9 دهم درصد(36 وکیل انتخاباتی) آرا وکلای انتخاباتی را در اختیار دارد، با این وجود نتیجه انتخابات در این ایالت از این حیث اهمیت دارد که اولین ایالت با جمعیت قابل توجه غیرسفید پوست است که انتخابات درون حزبی در آن برگزار می گردد.

در ایالتهای آیووا و نیوهمپشایر بیش از 93 درصد مردم سفید پوست هستند اما در ایالت نوادا تنها 49 درصد جمعیت سفیدپوست و بقیه از رنگین پوستان آمریکا هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 917

به "شروع انتخابات درون حزبی دموکراتها در ایالت نوادا، سندرز، پیروز احتمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع انتخابات درون حزبی دموکراتها در ایالت نوادا، سندرز، پیروز احتمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید