اقدامات ریاضتی بن سلمان خشم مردم عربستان را به دنبال دارد

به گزارش بالیو، روزنامه القدس العربی در مطلبی به نقل از منابع فرانسوی از شرایط سختی که سیاست های ریاضت مالی آل سعود بر مردم این کشور حاکم نموده است، پرده برداشت.

اقدامات ریاضتی بن سلمان خشم مردم عربستان را به دنبال دارد

القدس العربی به نقل از مجله کاپیتال فرانسه می نویسد: عربستان در حال حاضر از تبعات کاهش قیمت نفت به شدت رنج می برد و اقدامات ریاضتی دردناکی که اخیراً محمد الجدعان وزیر دارایی عربستان اعلام نموده است، رویاهای بسیاری از جوانان سعودی را بر باد داده است.

این نشریه فرانسوی به فشار کرونا و کاهش قیمت نفت و بالا بردن ارزش مالیات بر افزوده از سوی ریاض اشاره نموده و می نویسد: اقدامات ریاضتی سختی که دولت سعودی اعمال نموده است با توجه به رکود مالی که با آن دست و پنجه نرم می نماید، آکنده از مخاطرات است زیرا پایه های دولت مرفه سعودی را می لرزاند و بسیاری از شهروندان سعودی از جمله جوانان را با یک واقعیت مُسلَم یعنی کاهش درآمد و کاهش فرصت های شغلی و وخامت شرایط معیشتی، روبرو می نماید آنهم در کشوری که مالیات تا چندی قبل مفهومی نداشت.

القدس العربی به نقل از این مجله فرانسوی آورده است: این شرایط سبب می گردد که موج ناخرسندی علیه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به عنوان حاکم کنونی عربستان شکل بگیرد به ویژه که ولیعهد سعودی قبل از آن هزینه های بسیار زیاد و بی حساب و کتاب نموده است.

نشریه فرانسوی می نویسد: این اقدامات ریاضتی دولت سعودی باری سنگین است اما احدی در عربستان جرات به چالش کشیدن آن را ندارد. کارن یونگ پژوهشگر یک موسسه آمریکایی می گوید: نرخ هزینه های زندگی برای خانواده های متوسط سعودی به میزان زیادی افزایش پیدا می نماید.

القدس العربی در سرانجام به نقل از این نشریه فرانسوی آورده است: اقدامات ریاضتی با هدف به دست آوردن 27 میلیارد دلار فقط اجازه مهار بخشی از کسری بودجه ای را که احتمال می رود به رقم قابل توجه 112 میلیارد دلار در امسال میلادی برسد، می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1152

به "اقدامات ریاضتی بن سلمان خشم مردم عربستان را به دنبال دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات ریاضتی بن سلمان خشم مردم عربستان را به دنبال دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید