انگلیس؛ پادشاه جای ملکه را می گیرد

به گزارش بالیو، ملکه انگلیس به دلیل سن بالا ممکن است تاج و تخت را طی یک سال و نیم آینده به پسرش واگذار کند.

انگلیس؛ پادشاه جای ملکه را می گیرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش بالیو، این خبر را The Sun منتشر نموده است از این روی خیلی نمی توان به صحت آن اطمینان کرد ولی موضوع واگذاری تاج و تخت در انگلیس مدتی است که مطرح می گردد به ویژه حضور کمرنگ ملکه در مراسم های مختلف به این موضوع بیشتر دامن زده است.

در ادامه این گزارش که اسپوتنیک به نقل از این نشریه انگلیس منتشر نموده آمده است: به گفته منبع این خبر، ملکه الیزابت که در آستانه 95 سالگی خود واقع شده است، تاج و تخت را ترک می نماید. همچنین اعلام شده که او واگذاری اختیارت خود به پسرش را به صورت غیر رسمی شروع نموده است.

این امر با توجه به اینکه در اکثر مراسم چارلز، به جای ملکه الیزابت حاضر می گردد بیشتر به واقعیت نزدیک می گردد. اگرچه ملکه الیزابت هنوز در بعضی دیدارها شخصا حاضر می گردد، اما او تعداد این دیدارها را کاهش داده است و بیشتر در قلعه وینزر حضور دارد.

براساس این خبر، ملکه الیزابت دوم در سال 2018 در 282 مراسم حضور داشته و در سال 2016 الیزابت دوم در 332 و چارلز در 507 مراسم شرکت نموده است.

برنامه پادشاهی چارلز مدتی است که شروع شده و ادامه دارد و این منبع تأکید می نماید که این جابجایی کاملاً روشن است، اما تا کنون به صورت رسمی اعلام نشده است.

الیزابت دوم از سال 1952 ملکه بریتانیا است ...

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 636

به "انگلیس؛ پادشاه جای ملکه را می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس؛ پادشاه جای ملکه را می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید