ایران با آلمان برای راه اندازی بیمارستان هوایی مذاکره کرد

به گزارش بالیو، در دیدار روز گذشته دکتر سید امیرمحسن ضیائی با روسای جمعیت های ملی کانادا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان و مالدیو، بر تحکیم و گسترش روابط و همکاری های دوجانبه تاکید شد.

ایران با آلمان برای راه اندازی بیمارستان هوایی مذاکره کرد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

مذاکره برای استفاده از تجارب فنی صلیب سرخ آلمان به منظور راه اندازی بیمارستان هوایی

دکتر ضیائی در دیدار با دکتر شون، رئیس صلیب سرخ آلمان با اشاره به فعالیت های هلال احمر ایران به یادداشت تفاهم همکاری امضا شده با صلیب سرخ آلمان اشاره و اظهار امیدواری کرد که این جمعیت بتواند اقدامات اجرایی را برای عملیاتی کردن یادداشت تفاهم امضا شده، به انجام برساند.

وی اضافه کرد: به علاوه با توجه به اینکه هلال احمر ایران به دنبال راه اندازی بیمارستان هوایی است، لذا از صلیب سرخ آلمان درخواست همکاری می کنیم تا در راه اندازی این بیمارستان، یاری های فنی لازم را انجام دهند.

دکتر شون، رئیس صلیب سرخ آلمان نیز به مسئله پناهندگان سوری در آلمان اشاره و اظهار کرد: صلیب سرخ آلمان تا کنون بیش از 150 هزار تن از پناهندگان را در اردوگاه ها جای داده است و داوطلبان صلیب سرخ در حال ارائه خدمات لازم به آنها هستند.

بهره گیری از تجارب مدیریتی حوزه های جوانان، داوطلبان وآموزش

بر اساس این گزارش در دیدار دکتر ضیائی با کونراد سوارو، دبیرکل صلیب سرخ کانادا، طرفین بر علاقمندی خود به منظور بسط روابط و همکاری های دوجانبه از جمله در زمینه های آموزش، امداد و نجات، بهره گیری از تجارب مدیریتی حوزه های جوانان، داوطلبان و همچنین تبادل دانش فنی تاکید کردند. توجه به موضوع مهم تاب آوری جامعه در برابر حوادث مختلف نیز از موضوعات مورد بحث و توافق طرفین بود.

سوارو، دبیرکل صلیب سرخ کانادا در این دیدار با تاکید بر نقش صلیب سرخ کانادا در مدیریت حوادث و سوانح در سطح داخلی به توانمندی های تیم های سیار صلیب سرخ در پاسخگویی به حوادث داخلی و همچنین اعزام واحدهای پاسخگویی اضطراری به سوانح در دیگر کشورها اشاره نمود.

در این دیدار طرفین بر گسترش همکاری ها در قالب امضای یادداشت تفاهم همکاری تاکید نموده و مقرر شد تا حوزه های بین الملل دوطرف هماهنگی لازم را برای تهیه مقدمات امضای تفاهم همکاری نزدیک تر در حوزه فعالیت های بشردوستانه انجام دهند.

همکاری با مرکز مطالعات حقوق بشردوستانه ایتالیا

دیدار با فرانچسکوروکا، رئیس جمعیت صلیب سرخ ایتالیا و نایب رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر از دیگر برنامه های دکتر ضیائی در روز گذشته بود.

در این دیدار نیز طرفین ضمن اظهار علاقمندی برای امضای یادداشت تفاهم همکاری و همچنین برگزاری دوره های مشترک آموزشی در مورد اجرای حقوق بین الملل بشردوستانه، برای همکاری نزدیک بین مرکز مطالعات اسلام و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر در قم و مرکز مطالعات حقوق بشردوستانه در سن رمو ایتالیا توافق و به این مهم تاکید کردند تا طرفین موضوع همکاری بین مرکز مطالعه اسلام و حقوق بشردوستانه را در سطح گسترده تری آنالیز و پیگیری نمایند.

همچنین پیگیری یادداشت تفاهم امضا شده میان جمعیت هلال احمر اصفهان و شعبه فلورانس از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

آمادگی صلیب سرخ اسپانیا برای همکاری با ایران در زمینه های مدیریت سوانح، آب و بهداشت

دکتر ضیائی همچنین در دیدار با خاویر سنن، رئیس صلیب سرخ اسپانیا ضمن معرفی توانمندی های هلال احمر ایران برای همکاری هر چه بیشتر با صلیب سرخ اسپانیا اعلام آمادگی کرد.

خوان سنن نیز بر آمادگی صلیب سرخ اسپانیا برای همکاری با ایران در زمینه های مدیریت سوانح، آب و بهداشت اشاره نمود و به منظور پیگیری موارد مورد توافق، مقرر شد تا طرفین نسبت به مشخص رابطان بین دو جمعیت برای عملیاتی کردن یادداشت تفاهم همکاری اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 418

به "ایران با آلمان برای راه اندازی بیمارستان هوایی مذاکره کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران با آلمان برای راه اندازی بیمارستان هوایی مذاکره کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید