برپایی تظاهرات اعتراض آمیز مخالفان دولت مالزی

به گزارش بالیو، خبرنگاران: مخالفان دولت مالزی ضمن رد تهدید پلیس این کشور برای خاتمه دادن به تظاهرات اعتراض آمیز اعلام کردند، در اعتراض به نتایج انتخابات اخیر به راهپیمایی های خود ادامه خواهند داد.

برپایی تظاهرات اعتراض آمیز مخالفان دولت مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل بالیو به نقل از فرانس پرس؛ مخالفان دولت مالزی امروز چهارشنبه تهدید اخیر پلیس این کشور مبنی بر متوقف شدن تظاهرات اعتراض آمیز را رد و تاکید نمودند به تظاهرات خود در مخالفت با نتایج انتخابات اخیر ادامه می دهند.

رئیس پلیس مالزی پیش از این تاکید نموده بود که مخالفان از روش های مناسبی برای برگزاری تجمع در روز چهارشنبه استفاده نمی نمایند و شرکت نمایندگان در این تظاهرات دستگیر خواهند شد.

تیان چوا معاون حزب عدالت مالزی که انور ابراهیم رئیس آن در انتخابات اخیر شکست خورده است، در این رابطه تاکید نمود، هنوز به مخالفان اجازه داده نشده تا گردهمایی اعتراض آمیز خود را در ورزشگاهی خارج از شهر کوالالامپور برگزار نمایند ولی مخالفان به کوشش خود برای برپایی این تجمع ادامه می دهند.

وی اضافه نمود، ما ورزشگاهی را برای تجمع حامیان خود انتخاب نموده ایم تا انور ابراهیم بتواند اقدامات غیر قانونی صورت گرفته در انتخابات اخیر را بیان کند و برنامه های خود را برای حرکت آینده این حزب اعلام نماید.

وی گفت، علی رغم ممانعت پلیس این گردهمایی برگزار خواهد شد و انور ابراهیم در این مکان حضور خواهد یافت.

انور ابراهیم خواهان کوشش و مبارزه مداوم برای اجرای اصلاحات در سیستم انتخاباتی مالزی شده و تاکید نموده است که مخالفان دولت مالزی به زودی شواهدی را نشان می دهد انتخابات روز یکشنبه پر از تقلب و اقدامات غیر قانونی از سوی دولت نجیب رزاق بوده است، منتشر خواهد نمود.

نجیب رزاق که روز دوشنبه ادای سوگند نموده است بر برگزاری آزادانه و عادلانه این انتخابات تاکید نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 347

به "برپایی تظاهرات اعتراض آمیز مخالفان دولت مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی تظاهرات اعتراض آمیز مخالفان دولت مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید