بیانیه کمیته بین المللی المپیک در مورد بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو

به گزارش بالیو، فدراسیون های بین المللی و فدراسیون های متبوع ملی و کمیسیون های ورزشی ملزم به رسیدن به تفاهم و توافق در مورد بهترین تصمیم در مورد تخصیص سهمیه المپیک هستند.

بیانیه کمیته بین المللی المپیک در مورد بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو

به گزارش بالیو و به نقل از سایت کمیته بین المللی المپیک، بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو که در سال 2017 مورد تأیید هیئت اجرایی قرار گرفت، به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا صورت پذیرفته است.

بر این اساس، آخرین مهلت برگزاری انتخابی ها نهایتاً تا پیش از 29 ژوئن بوده، ورودی نهایی رشته های ورزشی 5 جولای خواهد بود و بازنگری در شیوه انتخابی می بایست با سرعتی بیشتر به منظور اطمینان بخشی به ورزشکاران و کمیته های ملی المپیک صورت پذیرد.

در مورد اختصاص سهمیه ها، ورزشکاران و کمیته های ملی المپیک که قبلاً سهمیه المپیک را کسب کرده اند، با وجود به تعویق افتادن بازی ها، سهمیه را حفظ می کنند. در مجموع، 57 درصد از کل سهمیه ورزشکاران تا به امروز اختصاص یافته است و تقریباً 5000 سهمیه باقی مانده است.

در بعضی موارد، سهمیه انتخابی المپیک توسط کمیته ملی المپیک یک کشور به دست می آید و در موارد دیگر مستقیماً توسط یک ورزشکار. در همه موارد و طبق منشور المپیک، کمیته ملی المپیک مربوطه حق انتخاب ورزشکاران را برای حضور در مسابقات المپیک توکیو دارد.

اولویت، جهت انتخابی برای هر رشته است. این اصل فدراسیون های جهانی را ترغیب می کند تا با جایگزین کردن فرصت های از دست رفته برای تخصیص سهمیه با همان تعداد رویدادها، رویکردی مشابه را دنبال کنند.

با توجه به سناریویی که تخصیص سهمیه بر اساس رتبه بندی آن صورت می گیرد، فدراسیون های جهانی اختیار تعیین مهلت و رتبه بندی جدید دارند. کمیته بین المللی المپیک حساسیت چنین تصمیماتی را درک می کند، لذا یک تعادل ورزشی بین حفاظت از ورزشکارانی که بر اساس مهلت های پیشین انتخابی توکیو نزدیک به کسب سهمیه بوده اند و ایجاد زمینه حضور برترین ورزشکاران برای انتخاب و حضور در سال 2021 می بایست برقرار شود.

فدراسیون های بین المللی و فدراسیون های متبوع ملی و کمیسیون های ورزشی ملزم به رسیدن به تفاهم و توافق درباره بهترین تصمیم هستند.

در مورد احراز صلاحیت، مطابق با این اصل که ورزشکارانی که در بازی های المپیک توکیو صلاحیت خود را حفظ کرده اند واجد شرایط باقی بمانند، امکان پذیر است. فدراسیون های جهانی در صورت نیاز، اجازه دهند ورزشکارانی که واجد شرایط در سال 2020 هستند، واجد شرایط برای حضور در رقابت ها در سال 2021 باشند. تنها استثنا در صورتی خواهد بود که این اولویت بندی سنی، خطر ایمنی و یا پزشکی ورزشکاران را تهدید کند.

با توجه به معیارهای واجد شرایط بودن برای محدوده سنی پایین، در صورت وجود، IOC صلاحیت کامل IF ها را برای ارزیابی صلاحیت آن دسته از ورزشکارانی که در ژوئیه سال 2020 واجد شرایط نیستند، اما در سال 2021 با محدوده سنی پایین تر نزدیک می شوند، به رسمیت می شناسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1044

به "بیانیه کمیته بین المللی المپیک در مورد بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه کمیته بین المللی المپیک در مورد بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید