تاثیر اقتصاد بر کم رغبتی به سینما در دوران کرونا، محتوا تولید کنیم

به گزارش بالیو، محمد درمنش ضمن اشاره به شرایط نامساعد حاکم بر چرخه تولید و اکران سینماها، معتقد است کرونا بهترین فرصت برای تولید محتوای مناسب و نگارش فیلمنامه در سینما است.

تاثیر اقتصاد بر کم رغبتی به سینما در دوران کرونا، محتوا تولید کنیم

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، محمد درمنش تهیه کننده و کارگردان سینما درباره فعالیت های سینمایی خود گفت: در حال حاضر مشغول همکاری با چند گروه نویسندگی فیلمنامه هستم و چند طرح را برای نگارش فیلمنامه به این گروه ها ارائه کرده ام تا بدانیم کدام یک از طرح ها در اولویت ساخت قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در دوران کرونا و با توجه به شرایط نامناسب تولید در سینمای ایران، به این نتیجه رسیدم که در حال حاضر بهترین راه نگارش فیلمنامه است، به همین دلیل انرژی خود را صرف تولید محتوا کرده ایم. برای نگارش یک فیلمنامه نباید به این فکر کرد که چه زمانی تمام می شود، بلکه باید به این فکر کرد که فیلمنامه چگونه تمام می شود.

این کارگردان سینما با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا نه تنها روال عادی زندگی را بهم ریخته است، بلکه روی فعالیت های شغلی اقشار مختلف جامعه به خصوص سینماگران تأثیر منفی گذاشته است، توضیح داد: به عنوان مثال برای اکران آن شب به کارگردانی کورش آهاری برنامه های بسیاری داشتیم، اما به دلیل تعطیلی سالن های سینمایی اجرای این برنامه ها نیز متوقف شده است، همچنین نتوانستیم پروژه هایی که در دست داشتیم را به مرحله تولید برسانیم.

وی تاکید کرد: واقعاً در شرایط فعلی چه به لحاظ کرونا و چه به لحاظ اتمسفری که روی جامعه حاکم است و چه به لحاظ مسائل اقتصادی شرایطی به وجود آمده است که مردم کمتر تمایل به سینما رفتن دارند و به همین دلیل هم در حوزه تولید فیلم و هم در حوزه اکران فیلم باید تصمیم گیری های متفاوتی نسبت به قبل داشته باشیم.

این تهیه کننده سینما ادامه داد: جمع بندی کلی این است که به دلیل شرایط موجود تقریباً همه سینماگران بلاتکلیف هستند و نمی توان برنامه ریزی دقیقی برای فعالیت های سینمایی داشته باشیم. در شرایطی که مدیران ارشد کشور برنامه ریزی مناسبی برای روبرو با این شرایط ندارند، ما چگونه می توانیم برای خود برنامه ریزی که منجر به عملی شدن شود، داشته باشیم.

درمنش در سرانجام گفت: مساله دیگر این است که در چنین شرایطی، سرمایه گذاری به خصوص در حوزه سینما بسیار سخت شده است و کمتر سرمایه گذاری تمایل به حضور در سینما دارد. البته در دیگر بخش های اقتصادی نیز چنین مشکلاتی روبرو هستیم.

منبع: مهر

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1558

به "تاثیر اقتصاد بر کم رغبتی به سینما در دوران کرونا، محتوا تولید کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر اقتصاد بر کم رغبتی به سینما در دوران کرونا، محتوا تولید کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید