تغییر سیاست های مهاجرتی بریتانیا ، بریتانیا هم مانند استرالیا امتیازی می گردد

به گزارش بالیو، دولت بریتانیا میخواهد بلافاصله پس از اجرای برکسیت بدون توافق در تاریخ 31 اکتبر آینده، رفت و آمد آزاد شهروندان میان این کشور و اتحادیه اروپا را منع کند اما بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور می گوید با این حال سر دشمنی با مهاجران را ندارد.

تغییر سیاست های مهاجرتی بریتانیا ، بریتانیا هم مانند استرالیا امتیازی می گردد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

بالیو: یورونیوز نوشت: دولت بریتانیا در زمان ترزا می، نخست وزیر پیشین گفته بود تنها در صورتی که این کشور بدون توافق برای دوران گذار از اتحادیه اروپا خارج گردد، ممکن است منع آمد و شد با اروپا را هر چه سریع تر اجرا کند.

بوریس جانسون که ماه گذشته زمام کشور را به دست گرفت وعده داده است که در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) آینده بریتانیا را با توافق یا بدون آن از اتحادیه اروپا خارج کند.

یک سخنگوی وزارت کشور بریتانیا روز دوشنبه 28 مرداد گفت: آزادی رفت و آمد آن گونه که امروز در جریان است روز 31 اکتبر، یعنی زمانی که بریتانیا از اتحادیه خارج می گردد، خاتمه خواهد یافت. بعد از برکسیت دولت نظام مهاجرتی جدید و سالم تری را به اجرا خواهد گذاشت که مطابق آن اولویت به افراد شایسته و به کسانی داده می گردد که بتوانند چیزی برای بریتانیا بیاورند، فارغ از این که از کجا آمده اند.

کنترل جرائم و تغییر سیاست مهاجرتی

سخنگوی دولت جانسون همچنین گفت که در خصوص اصلاح رویه رفت و آمد آزاد جزئیات بیشتری در حال آنالیز است و به زودی اعلام خواهد شد. وی در عین حال با اشاره به یکی از این جزئیات گفت که اصلاحات مورد از جمله نظر شامل کنترل سخت تر جرم و جنایت در کشور خواهد بود.

بوریس جانسون خود در یک گفتگوی رادیویی رد مورد طرح اصلاحی مورد نظر دولتش گفت: ما داریم از اتحادیه اروپا جدا می شویم تا قدرت بریتانیا به صورت قانونی به خودش برگردد. این بدان معنا نیست که با مهاجران و مهاجرت سر دشمنی داشته باشیم، بلکه یعنی مهاجرت در بریتانیا به شکلی دموکراتیک کنترل خواهد شد و ما [برای مهاجرت] روشی شبیه سیستم امتیازدهی استرالیا در پیش خواهیم گرفت.

آیا شرکت ها برای برکسیت بدون توافق آماده اند؟

آدام مارشال، مدیر کل اتاق بازرگانی بریتانیا خاطرنشان کرد که شرکت های بریتانیایی خود را برای شرایط خروج بدون توافق کشورشان از اتحادیه اروپا آماده و فعالیت های شان را بر آن همان مبنا تعریف نموده اند، اما این کار را بر اساس بخشنامه دولتی هفت ماه پیش انجام داده اند.

وی در توییتر خود نوشت: حالا در همین چند هفته ای که [تا برکسیت] باقی مانده به نظر می رسد که دوباره همه چیز روی هواست. شرکت ها برای آمادگی در برابر تغییر احتیاج به شرح و روشنگری دارند.

وزارت کشور بریتانیا گفته است که قوانین پیش بین شده برای آن دسته از شهروندان اتحادیه اروپا و خانواده هایشان که در این کشور زندگی می نمایند در خاتمه ماه اکتبر آینده تغییری نمی کند. با این حال این خانواده ها تا خاتمه دسامبر 2020 فرصت دارند تا برای دریافت برگه قانونی اقامت درخواست بدهند.

منبع: چمدان
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 330

به "تغییر سیاست های مهاجرتی بریتانیا ، بریتانیا هم مانند استرالیا امتیازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر سیاست های مهاجرتی بریتانیا ، بریتانیا هم مانند استرالیا امتیازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید