ثبت نام جامانده های مسکن ملی در بهمن ماه ، آغاز ساخت واحدها قبل از سرانجام سال

به گزارش بالیو، مدیرکل راه و شهرسازی استان از آغاز ساخت واحدهای مسکن ملی در کرمانشاه تا سرانجام سال جاری اطلاع داد و گفت: مرحله بعدی ثبت نام این طرح در بهمن ماه خواهد بود و با حذف افراد بدون شرایط، ثبت نام از افراد جدید و واجد شرایط انجام می گردد.

ثبت نام جامانده های مسکن ملی در بهمن ماه ، آغاز ساخت واحدها قبل از سرانجام سال

جهت دریافت خدمات نکات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش بالیو به نقل از ایسنا، مسعود شریفی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز طرح مسکن ملی در کشور گفت: ثبت نام این طرح در بازه های زمانی مختلف در استان های کشور انجام شد و هم اکنون ثبت نام اولیه این واحدها به سرانجام رسیده است. در استان کرمانشاه نیز ثبت نام این طرح در روز 16 آذر انجام شد و در مدت کوتاهی ظرفیت سهمیه 12 هزار نفری استان در این طرح پُر شد.

شریفی اضافه نمود: این مرحله ابتدایی ثبت نام است و آن طور که مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده اند نیمی از افراد ثبت نامی در این طرح در کشور بدون شرایط لازم هستند، بنابراین بعد از پالایش اطلاعاتِ افراد و حذف افراد بدون شرایط، ثبت نام تکمیلی انجام می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه بیان نمود: مرحله بعدی ثبت نام تکمیلی این طرح در بهمن ماه خواهد بود و با حذف افراد بدون شرایط این طرح، ثبت نام از افراد جدید و واجد شرایط انجام می گردد.

وی سهمیه استان کرمانشاه در این طرح را 12 هزار واحد اعلام نمود و گفت: از این تعداد 3200 واحد برای اقشار مختلف مردم ساخته شده و مابقی واحدها در قالب تفاهم نامه با نهادهای مختلف از جمله بنیاد شهید، نیروهای مسلح، آموزش و پرورش، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و... احداث می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان نمود: از مجموع 12 هزار واحد سهمیه استان، حدود سه هزار واحد با همکاری نیروهای مسلح، 2100 واحد با همکاری بنیاد شهید، 2000 واحد با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بخشی نیز با همکاری آموزش و پرورش احداث می گردد.

شریفی گفت: در این بین 3200 واحد برای اقشار مختلف مردم ساخته می گردد که از این تعداد 1500 واحد در کرمانشاه و 1700 واحد در سایر شهرستان ها خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز ساخت این واحدها در استان، اضافه نمود: بسیاری نهادها از جمله نیروهای مسلح کار ساخت واحدها را آغاز نموده اند و عملا ساخت این واحدها در استان آغاز شده است.

شریفی اظهار کرد: در بحث ساخت 3200 واحد مسکن ملی برای اقشار مختلف مردم نیز در مرحله تامین زمین هستیم و ساخت این واحدها نیز تا سرانجام سال جاری آغاز می گردد.

وی اضافه نمود: این طرح دو ساله است و با آغاز کار، در مدت 2 سال واحدها احداث شده و به مالکان آن تحویل می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه در ساخت این واحدها 70 تا 100 میلیون تومان وام با سود 18 درصد پرداخت می گردد، گفت: مابقی هزینه ساخت باید توسط متقاضیان تامین گردد و برای آغاز کار نیز متقاضیان باید 30 تا 40 میلیون تومان سهم آورده پرداخت نمایند.

شریفی اضافه نمود: زمین تامین شده برای ساخت این واحدها نیز یا بصورت اجاره 99 ساله خواهد بود و یا در صورت بالا بودن قیمت زمین، هزینه آن در اقساط پنج ساله از متقاضیان دریافت می گردد و هزینه آن نیز به قیمت امروز محاسبه خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به بعضی موارد مشاهده شده در زمینه خرید و فروش امتیاز این واحدها، تاکید نمود: هرگونه خرید و فروش امتیاز این واحدها تخلف است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 763

به "ثبت نام جامانده های مسکن ملی در بهمن ماه ، آغاز ساخت واحدها قبل از سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام جامانده های مسکن ملی در بهمن ماه ، آغاز ساخت واحدها قبل از سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید