حضور گسترده مردم در انتخابات سراسری مالزی

به گزارش بالیو، خبرنگاران: مردم مالزی حضور پرشوری در انتخابات سراسری این کشور داشته تا دولت آینده این کشور را از بین حزب حاکم و حزب مخالف انتخاب نمایند.

حضور گسترده مردم در انتخابات سراسری مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل بالیو به نقل از الجزیره؛ رای دهندگان مالزیایی برای شرکت در انتخابات این کشور در صف های طولانی حضور دارند و رسانه ها نیز به پوشش این واقعه تاریخی می پردازند.

رای گیری در ساعت 8 صبح شروع شد و بیش از 8200 صندوق اخذ رای در سراسر کشور مستقر شده است. رای گیری در ساعت 5 بعدازظهر خاتمه می یابد و انتظار می رود که نتایج رای گیری چندین ساعت پس از خاتمه رای گیری تعیین گردد.

در انتخابات این کشور 28 میلیونی حزب قدرتمند حاکم رقیبی را برای خود می بیند که در صدد است به سلطه آن بر قدرت از زمان استقلال این کشور از انگلیس در سال 1957 خاتمه دهد.

روزنامه های کشور مالزی نیز حضور مردم این کشور مسلمان درانتخابات را پرشور توصیف نموده اند.

یکی از رای دهندگان پس از حضور بر سر صندوق رای گفت: این انتخابات برای کشور حیاتی است. این برای اولین بار است که چنین اختلاف کمی بین دو حزب وجود دارد. ما به سمت دموکراسی حرکت می کنیم.

اختلاف میان این دو حزب به شدت کم است و هرکدام از طرفین خود را برنده انتخابات می دانند. پلیس نیز برگزاری تظاهرات در خیابان ها را پیش از اعلام نتایج ممنوع اعلام نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 370

به "حضور گسترده مردم در انتخابات سراسری مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور گسترده مردم در انتخابات سراسری مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید