خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد

به گزارش بالیو، مجلس شورای اسلامی امروز (20 فروردین 99) جلسه علنی خود را با آنالیز صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی شروع کرد و در نهایت نمایندگان به کاظم خاوازی به عنوان وزیر کشاورزی رای اعتماد دادند.

خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد

خبرنگاران | سرویس اخبار - جلسه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به ریاست مسعود پزشکیان شروع شد تا برنامه و صلاحیت کاظم خاوازی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را بر اساس آیین نامه جدید آنالیز کند.

پیش از سخنان موافقان و مخالفان، احمدعلی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت که 90 درصد برنامه ها، سیاست ها و رویکردهای وزیر پیشنهادی جهاد کشاروزی منطبق و همسو با سیاست ها و برنامه های کلان کشور است. ایشان فردی باهوش، عالم به امور کشاورزی، آگاه به منابع آب و خاک کشور و اهل تعامل با دیگر دستگاه های مرتبط هستند.

کاظم خاوازی وزیر کشاورزی جدید

در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

صادقی: جامعه دانشگاهی خاوازی را برای سمت وزیر شایسته نمی داند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: ایشان گرفتار همان گلوگاه های فسادی خواهد شد که در دوره آقای محمود حجتی اتفاق می افتد برنامه ایشان شعاری و اغراق گونه است.

محمود صادقی در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه در مخالفت با رای اعتماد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: این روزها مجلس از گردانه نظام تصمیم گیری خارج شده است. خوب بود آقای خاوازی را هم از همان سازوکارهای قبلی رد می کردید تا احتیاجی به رای اعتماد نداشته باشد. حکم حکومتی و اختیارات رهبری، ظرفیتی ارزشمند است اما نباید این ظرفیت مهم را برای اموری که به وسیله سازوکارهای عادی قابل حل است، هزینه کنیم. فرآیند پر از ایراد تصویب قانون بودجه 99 و استفاده از صندوق توسعه ملی احتیاجمند تصویب مجلس است.

مخالفان با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

صادقی: جامعه دانشگاهی خاوازی را برای سمت وزیر شایسته نمی داند

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: ایشان گرفتار همان گلوگاه های فسادی خواهد شد که در دوره آقای محمود حجتی اتفاق می افتد برنامه ایشان شعاری و اغراق گونه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصدی گری و دخالت های دولتی در بخش کشاورزی تاکید نمود: می دانیم متصدی صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت است، در حالی که سیاست گذاری فراوری در وزارت خانه جهاد کشاورزی انجام می گردد. این تعارض معضلی است که هیچ راه حلی برای برون رفت از آن ارائه نشده است. راهکارهای شما برای تعامل با مراکز دانشگاهی به اندازه کافی نیست. من از همکاران دانشگاهی برای نقد برنامه شما درخواست کردم به نظر می رسد که جامعه علمی شما را شایسته تصدی گری وزارت خانه جهاد کشاورزی نمی دانند؛ چرا که شما تجربه کمی دارید مدت کوتاهی معاون وزیر بودید و مدت کوتاه دیگری رئیس موسسه تحقیقات آب و خاک. صرف این که مدیر گروه علمی بودید برای تصدی وزارت خانه جهاد کشاورزی کافی نیست.

مقصودی: خاوازی چه برنامه ای برای حذف سودجویان و دلالان دارد؟

نماینده سبزوار با طرح این پرسش که برنامه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی درباره قیمت بالای محصولات کشاورزی چیست، گفت: آقای خاوازی برنامه شما برای حذف سودجویان و دلالان چیست؟ می خواهید چکار کنید تا به جای ثروتمند شدن سودجویان و دلالان، کشاورزان ثروتمند شوند؟

حسین مقصودی در بخشی از سخنان خود در مخالف وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی مسائل عدیده ای دارد، منابع طبیعی با روستاییان و دامداران درگیر است، قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی به خوبی اجرا نمی گردد و همه این شرایط باعث خالی شدن روستاها از سکنه شده است.

موافقان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

وکیلی: خاوازی می تواند کشاورزی سنتی را به کشاورزی علمی تبدیل کند

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که اکنون حوزه کشاورزی احتیاج به فردی دانشمند و عالم دارد، تاکید نمود که خاوازی وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی می تواند آرزوی تحول عظیم در حوزه کشاورزی یعنی عبور این حوزه از سنتی بودن به علمی بودن را محقق سازد.

وی در بخشی از سخنان خود در موافقت با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: اهمیت غذا در کشوری که ادعای استقلال دارد بر کسی پوشیده نیست. در بحران کنونی قفسه های سوپرمارکت ها در مقایسه با کشورهای دیگر که مدعی پیشرفت هستند پر است و این نشان از آن دارد که دیگران در گذشته در حوزه کشاورزی در کشور زحمت های زیادی کشیدند که در این موضوع در بخشی مدیون آقای حجتی و همکاران ایشان در این وزارتخانه هستیم.

مرادی: خاوازی دارای شایستگی لازم برای تصدی وزارت کشاورزی است

نماینده مردم قروه و دهلران در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که مهارت های فنی، توانایی رهبری، عملگرایی، تواضع و مردم داری آقای خاوازی سبب شده همیشه به عنوان مدیری نمونه از ایشان یاد نمایند.

علی محمد مرادی در بخشی از سخنان خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس و در موافقت با وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی، اعلام کرد: در نزد خداوند قسط از عدالت بالاتر است و رای دادن نیز نوعی شهادت محسوب می گردد. خداوند می فرماید حتی اگر گفتن حق و شهادت علیه شما و یا به ضرر پدر و مادر شماست، با صداقت و حقانیت شهادت دهید. بنده نیز از شما می خواهم امروز به حق شهادت داده و نظر جناحی و گروهی را کنار بگذارید. اگر آقای خاوازی شایستگی لازم را نداشت بنده در اینجا از ایشان حمایت نمی کردم.

وی در ادامه اظهار کرد: آقای خاوازی فردی مناسب برای این پست بوده و توانایی این کار را دارد. از شما می خواهم با رای اکثریت از ایشان حمایت کنید.ایشان شایستگی تصدی این وزارت خانه را دارا هستند.

قوامی: سلامت مالی از ویژگی های وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی است

نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی سلامت مالی را از ویژگی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی عنوان نمود.

هادی قوامی در بخشی از سخنان خود در جریان آنالیز صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به عنوان موافق، ادب، نزاکت، گشاده رویی، سعه صدر ، روابط عمومی، مهارت های فنی، جامعه نگری، عمل گرایی ، نوآوری و مسئولیت پذیری را از دیگر ویژگی های وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی دانست.

خاوازی: حق کشاورزان در زمینه قیمت های تضمینی را پس می گیرم

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان گفت: قول می دهم با هر نوع پیگیری که شده حق کشاورزان را در زمینه قیمت های تضمینی پس بگیرم.

کاظم خاوازی در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مجاهدت های تیم بهداشت و درمان و تسلیت به علت فوت بیماران مبتلا به کرونا از همه موافقان و مخالفان خود تشکر کرد و گفت: از مولفه های اثر گذار در فراوری، ابزارهای حمایتی است. فراوری بخش کشاورزی در همه کشورها با حمایت دولت سرپا نگه داشته می گردد. آزاد ترین اقتصادها هم موضوع امنیت غذایی را به نوسانات بازار نمی سپارند با عنایت به سهم بخش کشاورزی در رشد مالی کشور، حمایت از این بخش لازم است.

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی خطاب به نمایندگان تاکید نمود: با هر نوع پیگیری که شده قول می دهم حق کشاورزان را در زمینه قیمت های تضمینی پس بگیرم.

جهانگیری: سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم

معاون اول رئیس جمهور گفت: در سال 98 گرفتاری های متعددی برای کشور پیش آمد که به فضل الهی این سال را پشت سر گذاشتیم.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم خدا این توفیق را عنایت کند تا بتوانیم بر مسائل پیش روی کشور در بخش های مختلف غلبه پیدا کنیم و مردم عزیز ما سریع تر از شر ویروس منحوس کرونا نجات پیدا نمایند و خدا به همه کسانی که گرفتار بیماری و در بیمارستان هستند شفای عاجل عطا کند.

وی با بیان اینکه سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم، اعلام نمود: در سال 98 گرفتاری های متعددی برای کشور پیش آمد که به فضل الهی این سال را پشت سر گذاشتیم؛ در ابتدای سالی که گذشت تعداد زیادی از استان های کشور گرفتار سیل شدند که به لطف خدا بخش قابل توجهی از خسارات وارده در این زمینه جبران شده و ان شاءالله بخش های به جامانده نیز در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد.

خاوازی وزیر جهادکشاورزی شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در جریان آنالیز صلاحیت کاظم خاوازی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با 196 رای موافق،15 رای مخالف و4 رای ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضربه کاظم خاوازی به عنوان وزیر کشاورزی رای اعتماد دادند.

در جریان آنالیز صلاحیت محمود صادقی و حسین مقصودی نمایندگان تهران و سبزوار به عنوان مخالف و هادی قوامی، علی محمد مرادی و محمد علی وکیلی نمایندگان اسفراین، قروه و تهران به عنوان موافق وزیر پیشنهادی کشاورزی صحبت کردند.

پیش از این خاوازی معاون وزیر و رییس موسسه تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بود.

منبع: ایسنا

منبع: setare.com
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1593

به "خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید