خبرنگاران ترامپ با پایین ترین سطح محبوبیت کاخ سفید را ترک می نماید

به گزارش بالیو، تهران- خبرنگاران- نظرسنجی های شبکه خبری سی ان ان نشان می دهد که دونالد ترامپ رییس جمهوری فعلی آمریکا با پایین ترین سطح محبوبیت در میان مردم این کشور کاخ سفید را ترک می نماید و قدرت را به جو بایدن رییس جمهوری منتخب ایالات متحده منتقل می نماید.

خبرنگاران ترامپ با پایین ترین سطح محبوبیت کاخ سفید را ترک می نماید

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، محبوبیت ترامپ در روزهای آخر ریاست جمهوری وی به پایین ترین سطح خود رسیده و آمریکایی ها بیش از هر زمان دیگری خواهان برکناری او از قدرت هستند.

54 درصد از مردم آمریکا معتقدند که ترامپ بخاطر حوادث روز 6 ژانویه در ساختمان کنگره آمریکا باید پیش از روز 20 ژانویه قدرت را به بایدن تحویل دهد. تقریبا تمام دموکرات ها (93 درصد) تمایل به برکناری ترامپ از قدرت در روزهای باقی مانده را دارند درحالیکه این خواسته در میان جمهوریخواهان 10 درصد هوادار دارد.

نظرسنجی در برهه ای اجرا شده است که مجلس نمایندگان آمریکا به علت سخنان تحریک آمیز ترامپ که منجر به یورش هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا شده بود، بار دیگر رای به استیضاح او داد.

حدود 34 درصد از آمریکایی ها شیوه کار ترامپ در کسوت ریاست جمهوری را تایید می نمایند اما این رقم پیش از انتخابات 2020 آمریکا معادل با 42 درصد بود. میزان رضایت از ترامپ در میان هواداران حزب جمهوریخواه نسبت به ماه اکتبر 14 درصد افت داشته است.

بر اساس این نظر سنجی، بیش از یک سوم مردم آمریکا (36 درصد) یورش به ساختمان کنگره در روز 6 ژانویه را یک بحران برای دموکراسی توصیف کردند و 39 درصد دیگر آن را یک مشکل عظیم می دانند.

به نوشته شبکه خبری سی ان ان، بیشتر مردم آمریکا (55 درصد) اعتقاد دارند که ترامپ در موضوع حمله به ساختمان کنگره شایسته نکوهش است. همچنین از میان 10 نفر از آمریکایی ها، 4 نفر می گویند که قانونگذاران جمهوریخواه که به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اعتراض داشتند، شایسته سرزنش هستند.

رییس جمهوری فعلی آمریکا روز چهارشنبه باید قدرت را به بایدن تحویل دهد و احتمالا جلسه سنا برای استیضاح وی نیز در همان روز برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1566

به "خبرنگاران ترامپ با پایین ترین سطح محبوبیت کاخ سفید را ترک می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ با پایین ترین سطح محبوبیت کاخ سفید را ترک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید