خبرنگاران شهروندان تبریزی پسماندهای کرونایی را به خودروهای ویژه تحویل دهند

به گزارش بالیو، تبریز - خبرنگاران - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: شهروندان، پسماندهای عفونی و کرونایی خود را به صورت مجزا، تحویل خودروهای ویژه حمل پسماندهای کرونایی دهند.

خبرنگاران شهروندان تبریزی پسماندهای کرونایی را به خودروهای ویژه تحویل دهند

علیرضا اصغری، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه شهروندان باید در این شرایط بحرانی به فکر حفظ سلامت همدیگر و پاکبانان خدوم و زحمتکش باشند، اضافه نمود: این نوع پسماندها در شرایط خاص و ویژه ای دفن و معدوم می شود.

وی با اشاره به اینکه همه باید در کاهش تولید پسماند تلاش کنند تا پسماند تولیدی به حداقل برسد، گفت: میانگین تولید روزانه زباله در این کلانشهر بیش از یک هزار و 50 تن است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: باقی مانده های حاصل از پردازش و تولید کود از مواد آلی موجود در پسماندهای شهری با روش های کاملا مهندسی و بهداشتی، در مرکز دفن پسماند تبریز دفع می شود.

اصغری، با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست و تولید زباله رابطه ای کاملا معکوس دارد، ادامه داد: با تولید هرچه کمتر زباله راندمان حفاظت از محیط زیست افزایش پیدا می کند.

وی یادآوری کرد: محیط زیست متعلق به همه انسان ها بوده و وظیفه اصلی هر فرد حفاظت از محیط زیست است، چراکه باید این امانت الهی را به صورت سالم به آیندگان تحویل داد.

کلانشهر 1.9 میلیون نفری تبریز دارای 10 منطقه شهرداری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1440

به "خبرنگاران شهروندان تبریزی پسماندهای کرونایی را به خودروهای ویژه تحویل دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهروندان تبریزی پسماندهای کرونایی را به خودروهای ویژه تحویل دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید