خبرنگاران مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس: کارت های سوخت اجاره ای مسدود می شوند

به گزارش بالیو، شیراز-خبرنگاران- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه فارس گفت: کارت سوخت کسانی که اقدام به واگذاری و به اصطلاح اجاره کارت خود به افرادسودجو و دلالان سوخت نمایند، مسدود می گردد.

خبرنگاران مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس: کارت های سوخت اجاره ای مسدود می شوند

امیر بنی کریمی، عصر چهارشنبه در نشست خبری با بالیو در شیراز اضافه نمود: سال 98 در همین زمینه 2 هزار و 58 فقره کارت سوخت که توسط رانندگانی که به جای فعالیت در زمینه حمل و نقل و بار کارت خود را به افراد سودجو اجاره داده بودند در استان مسدود شد.

وی ادامه داد: مشخصات اینگونه کارت ها از جمله مشخصات دارنده کارت، پس از کشف بر اساس دستورالعمل ابلاغی در اختیار تعزیرات قرار داده می گردد و تعزیرات نیز پس از معین میزان جریمه نقدی، کارت را برای مسدو کردن در اختیار ما قرار می دهد.

او گفت: میران جریمه و مدت مسدودی کارت نیز بستگی به حجم تخلف و سوء استفاده اجرا شده از سوخت موجود در کارت دارد که از سه تا 6 ماه مسدودی را شامل می گردد و دارنده کارت نیز ظرف مدت یاد شده از سوخت سهمیه ای محروم است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه فارس افزود: برطرف مسدودی کارت و فعال شدن مجدد آن نیز با اعلام تعزیرات انجام می گردد.

کاهش 97 درصدی کشف فرآورده های نفتی قاچاق در فارس

بنی کریمی، با اشاره به کاهش 97 درصدی کشف فرآورده های نفتی قاچاق در این استان در سه ماه نخست 99 نسبت به مدت مشابه پارسال گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 15 هزار لیتر فرآورده های نفتی در این استان کشف شده که این میزان در مدت مشابه پارسال 214 هزار لیتر بوده است.

وی، این میزان کاهش را بیانگر تشدید نظارت ها دانست و ادامه داد: سال 98 نیز در مجموع 706 هزار لیتر فرآورده های نفتی شامل بنزین، گازوییل، نفت سفید و نفت گاز در استان کشف شد که این رقم در سال 97 حدود 990 هزار لیتر بود و این امر حاکی از کاهش 29 درصدی کشفیات در سال 98 است.

او بیان داشت: در همین زمینه در کمیته رسیدگی به تخلفات در شرکت نفت در سال گذشته 2 هزار و 619 پرونده و در سال 97 یک هزار و 525 پرونده تشکیل شد.

بنی کریمی اضافه نمود: میزان غرامتی که بابت برخورد با این تخلفات دریافت شده از 35 میلیارد ریال در سال 97 با 170 درصد افزایش به 68 میلیارد ریال در سال 98 رسید.

فارس پایلوت (آزمونه) اجرای طرح الکترونیکی توزیع فرآورده های نفتی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه فارس، همچنین با اشاره به برنامه های این شرکت برای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه سوخت در این استان گفت: از جمله این برنامه ها می توان به طرح الکترونیکی توزیع فرآورده های نفتی اشاره نمود که در روزهای آینده در یکی از شهرستان های استان فارس به عنوان پایلوت (آزمونه) اجرای این طرح شاهد شروع عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

وی افزود: در قالب این طرح، تامین سوخت مصرف نمایندگان به وسیله توزیع الکترونیکی و زیرساخت های بانکی انجام خواهد شد و ضمن یاری به شناسایی مصرف نمایندگان واقعی، مانع فعالیت افراد سودجو و دلالان سوخت نیز خواهد شد.

کشف 100 میلیارد تومان کالای قاچاق در فارس در سه ماه نخست 99

رییس پلیس امنیت مالی استان فارس نیز، میزان کالاهای قاچاق کشف شده در سه ماه نخست سال جاری در این استان را 100 میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: 9 میلیارد تومان از این کشفیات مربوط به لوازم خانگی، 6 میلیارد تومان مربوط به کالاهای سلامت محور، سه و نیم میلیارد تومان کالاهای دخانی و مابقی مربوط به سایر کالاهای قاچاق است.

سرهنگ ابراهیم یگانه اضافه نمود: در سال 98 نیز در مجموع ارزش کالاهای کشف شده در این استان 397 میلیارد تومان بود که از این میزان31 میلیارد تومان کالاهای سلامت محور، 30 میلیارد تومان لوازم خانگی، 9 و نیم میلیارد تومان کالاهای دخانی و مابقی متعلق به سایر کالاها بود.

وی، هچنین به تجار و فعالان مالی توصیه کرد که نسبت به شناسه دار کردن انبارهای کالاهای خود اقدام نمایند تا با مسئله ای روبرو نشوند.

برای مقابله با قاچاق کالا نیازمند تقویت مرزها و مرزنشینان هستیم

مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان فارس نیز گفت: یکی از راهکارهای اصلی مقابله با قاچاق کالا، تقویت مرزها، مرزبانان و مرزنشینان است.

هوشنگ هوشمندی ادامه داد: با توجه به اینکه در دهه های اخیر در بحث تقویت مرزنشینان، اقدامات مثبت و قابل توجهی انجام نشده، همین مساله سبب شده که شاهد فعالیت هایی با عنوان کولبری باشیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 7 شهریور 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1217

به "خبرنگاران مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس: کارت های سوخت اجاره ای مسدود می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس: کارت های سوخت اجاره ای مسدود می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید