درخواست نماینده فرانسه در شورای امنیت درباره ادلب

به گزارش بالیو، ایرنا نوشت: نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از وضعیت ادلب، خواهان آتش بس در این منطقه از سوریه شد.

درخواست نماینده فرانسه در شورای امنیت درباره ادلب

نیکولاس دی ریوایر نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع وضعیت انسانی سوریه به ویژه ادلب برگزار گردید، گفت: آتش بس در ادلب یک اولویت مطلق است.

وی با تاکید بر اینکه باید به حقوق بین المللی انسان محبت آمیز احترام گذاشته گردد، ادامه داد: راه چاره سیاسی باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد افزود: فرانسه از دسترسی به یاری های اولیه زندگی حمایت می نماید و کسانی که با دسترسی یاری های انسان محبت آمیز مخالفت می نمایند جوابگو خواهند شد.

نمایندگان آلمان، کویت و بلژیک که طراح قطعنامه ای برای شرایط انسانی ادلب هستند و پیش از این هم خواهان برقراری آتش بس بودند، بیانیه مشترکی قرائت کردند که در آن آمده است: شورای امنیت نمی تواند نسبت به وضعیت ادلب بیش از این ساکت بماند.

این سه کشور افزودند: پس از مذاکرات طولانی مدت، آلمان، کویت و بلژیک به طور مشترک مسئول ارائه قطعنامه ای شدند که امروز درباره آن رای گیری می گردد.

این بیانیه که توسط نماینده آلمان قرائت شد، می افزاید: ما از همه اعضای شورای امنیت می خواهیم که به این قطعنامه رای مثبت دهند. این یک مسئولیت مشترک همه اعضای شورای امنیت است تا اقدامی انجام دهند.

علاوه بر قطعنامه پیشنهادی این سه کشور، روسیه و چین هم قطعنامه دیگری ارائه داده اند و باید دید در رای گیری نهایی کدام یک می تواند اکثریت آرا بدون مواجهه با وتوی یک عضو دائم شورای امنیت را به دست آورد.

ادلب سوریه آخرین منطقه ای در این کشور است که تروریست ها همچنان در آن حضور دارند که بعضی از آنها از سوی کشورهای منطقه و همچنین غربی ها حمایت می شوند.

روسیه و سوریه همیشه بر این اصل تاکید داشتند که هرگونه آتش بس در مناطق تحت تصرف تروریست ها نباید شامل متوقف شدن مبارزه با آنها گردد.

در طول هشت سال جنگ سوریه، کشورهای عمدتا غربی بر این مدار حرکت نموده اند که هر گاه عرصه بر تروریست های مورد حمایتشان تنگ شده است، به بهانه های انسان محبت آمیز کوشش نموده اند مبارزه با آنها متوقف گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 457

به "درخواست نماینده فرانسه در شورای امنیت درباره ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نماینده فرانسه در شورای امنیت درباره ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید