رفع چالش های صنعتی شرکت های دانش بنیان توسط دانشجویان

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران، احسان ایرانمنش مدیرعامل یک مرکز نوآوری و شتابدهی امروز در نشست خبری در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به جزئیات مسابقات ره نشان گفت: ایده در فضای خلا شکل نمی گیرد بلکه بایدبرآمده از یک چالش باشد.

رفع چالش های صنعتی شرکت های دانش بنیان توسط دانشجویان

وی با بیان اینکه دانشگاه ها با راه اندازی مراکز نوآوری و شتابدهی شرایط خوبی نسبت به قبل دارند، گفت: اما معمولاً این ایده ها در راستای حل یک مسئله نیستند. از این رو درصدد برآمدیم تا مسابقه ره نشان را در راستای برطرف مسائل شرکت های دانش بنیان برگزار کنیم تا دانشجویان مستعد با دانش خود به برطرف چالش های صنعتی این شرکت ها بپردازند.

این فعال نوآوری و شتابدهی با تأکید بر اینکه دانشجویانی که بتوانند حل یک چالش در صنعت معین را برعهده بگیرند، نخبه هستند، گفت: برای برگزاری رویداد ره نشان با هزار و 600 شرکت جلسه برگزار کرده ایم و از این تأملات 100 پروژه تعریف شد و 40 پروژه مورد تأیید قرار گرفت.

ایرانمنش با اشاره فرایند مسابقه ره نشان گفت: طبق فراخوانی که از 14 شهریور ماه از طریق مراکز و انجمن های علمی اعلام شده، دانشجویان می توانند در راستای حل چالش های این شرکت های معین، برآیند و مسائل این شرکت ها را با دانش خود برطرف کنند.

وی تأکید کرد: در مهرماه بعد از ارزیابی تیم ها و افراد معین در مسابقه ره نشان، دانشجویان وارد پروژه می شوند و می توانند طی سه ماه با یکدیگر به رقابت بپردازند. در این زمان، فرآیند تیم سازی انجام می گیرد و در نهایت تیم ها برگزیده وارد شرکت ها خواهند شد تا پروژه خود را به نتیجه برسانند.

این فعال نوآوری و شتابدهی با بیان اینکه مسابقه در 5 محور انرژی، آب و محیط زیست، هوشمندسازی، حمل و نقل و زیست شناسی برگزار می شود، گفت: افراد و تیم های برگزیده که توانستند چالش صنعت مربوطه را برطرف کنند، مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند. دانشجویانی که دنبال فرصت هستند می توانند ثبت نام کرده و از امتیازات نخبگی نیز برخوردار شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1327

به "رفع چالش های صنعتی شرکت های دانش بنیان توسط دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع چالش های صنعتی شرکت های دانش بنیان توسط دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید