زمینه بازگشت هفت خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی به کشورشان فراهم شده است

به گزارش بالیو، سخنگوی وزارت خارجه از فراهم شدن زمینه بازگشت هفت خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی به کشورشان اطلاع داد و تاکید نمود: ما با خدمه کشتی و ناخدای کشتی مسئله ای نداریم. مشکل ما تخلفی است که کشتی انجام داده و کارهایی که نباید انجام می دادند را انجام داده است.

زمینه بازگشت هفت خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی به کشورشان فراهم شده است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

سید عباس موسوی در گفت وگو با شبکه خبر درباره آخرین وضعیت اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته ای درباره مذاکرات سید عباس عراقچی با مقامات فرانسوی در پاریس گفت: سید عباس عراقچی نتیجه مذاکرات را به تهران آورده است و پس از آنالیز ها آنها، می توان درباره شان اظهارنظر کرد، مذاکرات به صورت فشرده ادامه دارد. آنالیز ها خیلی فشرده است و نکات ریز و جزییات زیادی دارد که باید تصمیم گیری گردد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد آن پیشنهادات به مدت زمان ضرب الاجل ایران نرسد و به احتمال خیلی زیاد، ایران گام سوم کاهش تعهدات را ظرف یکی، دو روز آینده اعلام کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره آخرین وضعیت نفتکش توقیف شده انگلیسی گفت: مراحل قضایی و حقوقی آنالیز تخلفات کشتی استنا ایمپرو در حال اجرا است. ایران در ادامه سیاست های انساندوستانه خود از ناخدای کشتی خواست که خدمه کشتی را اگر امکان دارد، پیاده نمایند تا بتوانند به کشورشان بازگردند.

موسوی اضافه کرد: ناخدای کشتی تصمیم گرفته است هفت نفر از خدمه کشتی که شامل اتباع هندی هستند را با تشخیص خودش انتخاب کند تا لطمه ای به کارشان نخورد و تمهیدات برای پیاده کردن آنها انجام گردد. این افراد به زودی می توانند کشور را ترک نمایند.

وی با بیان اینکه ما با خدمه کشتی و ناخدای کشتی مسئله ای نداریم، توضیح داد: مشکل ما تخلفی است که کشتی انجام داده و کارهایی که نباید انجام می دادند را انجام داده است. طبیعی بود وقتی کشتی متوقف می گردد، خدمه هم متوقف می شوند. آنالیز های لازم از وضعیت کنسولی، مجوزهای تک تک آنها آنالیز لازم شده و بعد از آنالیز های بیشتر و از باب سیاست های انساندوستانه گفتیم بعضی می توانند پیاده شوند و به زندگی روزمره خود بازگردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 351

به "زمینه بازگشت هفت خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی به کشورشان فراهم شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمینه بازگشت هفت خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی به کشورشان فراهم شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید