سه کشوراروپایی درباره کاهش تعهدات برجامی ایران بیانیه صادر کردند

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس، با صدور بیانیه ای مشترک از کاهش تعهدات برجامی ایران ابراز نگرانی کردند.

سه کشوراروپایی درباره کاهش تعهدات برجامی ایران بیانیه صادر کردند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

در این بیانیه وزرای خارجه سه کشور اروپایی ادعا نموده اند که اقدام اخیر ایران در فردو به منزله تسریع اقدامات این کشور در زمینه فاصله دریافت از توافق هسته ای برجام است.

سه کشور اروپایی امضاکننده برجام همچنین از ایران خواستند تا آن چه را که اقدامات ناسازگار با برجام عنوان نموده اند، متوقف نموده و میزان ذخائر اورانیوم و درجه غنی سازی را کاهش دهد و فعالیت های مربوط به تحقیق و توسعه را لغو کند.

این سه کشور اروپایی در حالی که از آمادگی خود برای استفاده از مکانیسم های برجام از جمله مکانیسم حل و فصل اختلافات برای حل و فصل مسائل خبر دادند، می گویند که آماده اند تا به کوشش های دیپلماتیک برای ایجاد شرایط لازم جهت تنش زدایی در خاورمیانه ادامه دهند.

بیانیه این سه کشور اروپایی پس از انتشار گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام شد که در آن گزارش آژانس شروع غنی سازی در سایت فردو در ایران را تأیید کرد.

از سوی دیگر تائید شروع غنی سازی اورانیوم در فردو از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی تنها چند روز پس از اعلام شروع گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای ایران صورت گرفت.

ایران گام چهارم کاهش تعهدات خود در توافق برجام را در واکنش به عدم اجرای تعهدات کشورهای اروپایی در این توافق اعلام نموده و گفته است این کاهش تعهدات تا زمان عمل به تعهدات کشورهای اروپایی عضو برجام ادامه خواهد داشت.

ایران در عین حال تاکید نمود در صورت اجرای تعهدات کشورهای اروپایی، امکان بازگشت به تعهدات پیشین در توافق هسته ای وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 569

به "سه کشوراروپایی درباره کاهش تعهدات برجامی ایران بیانیه صادر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه کشوراروپایی درباره کاهش تعهدات برجامی ایران بیانیه صادر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید