شیوه نامه نحوه تخصیص اعتبارات پژوهشی دانشگاه آزاد تنظیم شد

به گزارش بالیو، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد از تنظیم شیوه نامه نحوه تخصیص اعتبارات پژوهشی دانشگاه آزاد اطلاع داد و گفت: پس از اعمال نظرات مسئولان مربوطه این شیوه نامه ابلاغ می گردد.

شیوه نامه نحوه تخصیص اعتبارات پژوهشی دانشگاه آزاد تنظیم شد

بابک نگاهداری معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه بالیو با اشاره به ساماندهی نحوه اختصاص اعتبارات پژوهشی این دانشگاه شرح داد: با توجه به ضرورت توسعه و ارتقای کیفیت فعالیت های پژوهشی شیوه نامه نحوه اختصاص اعتبارات پژوهشی دانشگاه آزاد تنظیم شد.

وی ادامه داد: این شیوه نامه با هدف حل مسائل و معضلات ملی و منطقه ای، برقراری ارتباط مؤثر با مراکز صنعتی و پژوهشی، تأمین بودجه لازم برای فعالیت های پژوهشی اثر بخش، حرکت به سوی فعالیت های مرجعیت ساز، مرزشکن و اقتدار آفرین در سطوح ملی و بین المللی و همچنین ساماندهی شیوه هزینه کرد اعتبارات پژوهشی براساس سند چشم انداز و سیاست های کلان دانشگاه در حوزه پژوهش، برای نظرخواهی از سایر مسئولان مربوطه، به آنها ارسال شده و پس از دریافت و اعمال نظرات ابلاغ خواهد شد.

نگاهداری اعلام کرد: در این شیوه نامه فعالیت های پژوهشی با توجه به اولویت ها و رویکرد های جدید دانشگاه به سه بخش فعالیت های توسعه محور (توسعه زیرساخت های پژوهشی)، فعالیت های تعالی محور و فعالیت های راهبردی-حمایتی با هدف حل مسئله تقسیم بندی شده و درصد اعتبار تخصیص یافته به هرکدام تعیین شده است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جابجایی اعتبارات پژوهشی در این شیوه نامه بر اساس اهداف درآمدزایی از پژوهش های تقاضامحور و حل مساله، ارتقاء کیفیت در راستای بسط همکاری های مشترک، ملی و بین المللی و بومی سازی و پاسخگویی به احتیاج های محلی، منطقه ای و ملی، انجام فعالیت های مرز شکن، مرجعیت ساز و اقتدار آفرین امکان پذیر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1005

به "شیوه نامه نحوه تخصیص اعتبارات پژوهشی دانشگاه آزاد تنظیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه نامه نحوه تخصیص اعتبارات پژوهشی دانشگاه آزاد تنظیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید