ضربه جدید مجلس انگلیس به جانسون در ماجرای برگزیت

به گزارش بالیو، رئیس مجلس عوام انگلیس ضربه دیگری به نخست وزیر این کشور در ماجرای برگزیت وارد کرد.

ضربه جدید مجلس انگلیس به جانسون در ماجرای برگزیت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل بالیو، جان برکو رئیس مجلس عوام انگلیس کوشش دوم دولت این کشور برای بحث و رای گیری درباره توافق جدید برگزیت را رد کرد.

وی گفت: پیشنهادی که دولت میخواهد امروز به مجلس عوام ارائه دهد همان چیزی است که روز شنبه به مجلس ارائه شده بود و بحث نمایندگان مجلس درباره موضوع یکسان طی 48 ساعت بی نظمی و کاری تکراری به شمار می آید.

رئیس مجلس عوام انگلیس تاکید نمود که این کشور همچنان می تواند روز 31 اکتبر (9 آبان) اتحادیه اروپا را ترک کند.

مجلس انگلیس در جلسه ویژه روز شنبه متممی را مورد تصویب قرار داد که برنامه نخست وزیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا را برهم زد. بر اساس این متمم اگر اطمینان کافی از اجرای حساب شده برگزیت و موارد درج شده در توافق با بروکسل وجود نداشته باشد، دولت مجبور خواهد شد تاریخ اجرای برگزیت را تمدید کند.

از همین رو جانسون نامه ای را که در آن درخواست تأخیر در اجرای برگزیت مطرح شده بدون امضای خودش برای دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا ارسال کرد.

جانسون در نامه امضانشده نوشته که اطمینان دارد می تواند تا تاریخ 31 اکتبر توافق برگزیت که میان دولت او و سران 27 دولت عضو اتحادیه اروپا حاصل شده را به تصویب برساند.

برنامه دلخواه جانسون برای اجرای برگزیت این است که دولت در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) با توافق یا بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند. او در واکنش به تصویب متمم پیش از ترک مجلس گفته بود: با اتحادیه اروپا در خصوص اعمال تأخیر [در اجرای برگزیت] مذاکره نخواهم کرد و قانون هم نمی تواند مرا مجبور به این کار کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 489

به "ضربه جدید مجلس انگلیس به جانسون در ماجرای برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه جدید مجلس انگلیس به جانسون در ماجرای برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید