عذرخواهی جان کری به دلیل بی توجهی آمریکا به بحران آب وهوایی در دوره ترامپ

به گزارش بالیو، نماینده ویژه آمریکا در امور اقلیمی به دلیل پشت کردن این کشور به بحران آب و هوایی در دوران چهار ساله ریاست جمهوری دونالد ترامپ عذرخواهی کرد.

عذرخواهی جان کری به دلیل بی توجهی آمریکا به بحران آب وهوایی در دوره ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جان کری نماینده ویژه آمریکا در امور اقلیمی به دلیل پشت کردن این کشور به بحران آب و هوایی در دوران دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا عذرخواهی کرد.

به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، او که در آستانه نشست دنیای درباره بحران آب وهوا که قرار است این هفته تحت مدیریت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برگزار گردد، بر ضرورت رسیدگی به بحران آب وهوایی تاکید نمود.

کری امروز (یکشنبه) در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: کلمه فوری کاملاً در مورد بحران کنونی که ما در آن قرار داریم، کاربرد دارد زیرا کشورها به راحتی کار خود را انجام نمی دهند.

وی اضافه کرد: حتی اگر ما همه کارهایی را که قرار بوده در توافقنامه پاریس انجام دهیم به انجام می رساندیم، دمای زمین به میزان زیادی افزایش می یافت، شاید 3.7 درجه یا بیشتر. و دلیل این این فوریت واقعی کنونی این است که ما مشغول انجام کارهایی نیستیم که در توافقنامه پاریس قول انجام آن را دادیم. واقعاً (افزایش دمای زمین) در حال حرکت به سمت چهار درجه یا بیشتر است. این فراتر از فاجعه در مورد پیامدها برای فراوری مواد غذایی، آب، قابلیت سکونت در بخش های مختلف کره زمین، ذوب شدن یخ، افزایش سطح دریا، گرمایش و همه پیامدهای دیگر است.

جان کری سپس با اشاره به نقش آمریکا، بخصوص با توجه به خارج شدن آن از توافقنامه پاریس در دولت ترامپ، به دلیل اقدامات دولت سابق عذرخواهی کرد.

وی گفت: ما برای چهار سال گذشته با رئیس جمهوری که به علم اهمیت نمی داد و منطقی برای خارج کردن آمریکا نداشت، اما تنها رئیس جمهوری در دنیا بود که از توافقنامه پاریس خارج شد، متاسفیم.

نماینده ویژه دولت آمریکا اضافه کرد: اما رئیس جمهور بایدن گفت که اولین کاری که به عنوان رئیس جمهور انجام خواهد داد، بازگشت است. ما این کار را انجام دادیم و حالا با این نشست قصد داریم کوشش کنیم کشورها را به میز مذاکره برگردانیم تا کاری را که ضروری است برای نسل های بعدی انجام دهیم، به انجام برسانیم.

این سخنان او بعد از انتشار اخبار مبنی بر این که چین و آمریکا، دو آلاینده عظیم دنیا، به توافقی دست یافتند و طبق آن متعهد شدند تا با همکاری با سایر کشورها بحران آب و هوایی را حل نمایند، بیان شد.

قرار است جو بایدن نشست مجازی دو روزه را در این خصوص برگزار کند که 22 آوریل (دوم اردیبهشت) شروع خواهد شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1726

به "عذرخواهی جان کری به دلیل بی توجهی آمریکا به بحران آب وهوایی در دوره ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی جان کری به دلیل بی توجهی آمریکا به بحران آب وهوایی در دوره ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید