فارس من، کنکور سراسری بدون تغییر زمان در کشور برگزار می شود

به گزارش بالیو، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : کنکور سال 99 بدون تغییر زمان حتی در شهرهایی که شرایط قرمز دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

فارس من، کنکور سراسری بدون تغییر زمان در کشور برگزار می شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بالیو، برخی کاربران بالیو با ثبت سوژه هایی در سامانه فارس من خواستار به تعویق انداختن زمان برگزاری آزمون سراسری شدند، مخاطبان همچنین درخواست تعویق زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی سال 1399 را نیز داشتند.

این کاربران نوشته اند که با توجه به اوج دریافت کرونا در کشور و افزایش تقریباً دو برابری فوتی ها و بستری بیماران، با برگزاری امتحانات نهایی و آزمون های کنکور سراسری مخالف و نگران هستیم. همچنین چهار ساعت از مهمترین ساعت های زندگی و آینده را با ماسک و دستکش و با استرس کنکور می گذرانیم بنابراین آزمون استاندار و خوبی نخواهد بود.

در پیگیری های اخیر فاطمه زرین آمیزی در این زمینه گفت: کنکورهای سال 99 بدون تغییر برنامه زمانی برگزار می شوند و تغییر زمان برگزاری آزمون های 99 تکرار نمی شود چرا که این تاریخ ها با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا به داوطلبان اعلام شده است.

وی اضافه نمود: سازمان سنجش آموزش کشور پیش از این، برای هر آزمون حداقل 2 نوبت زمان ویرایش جهت تغییر حوزه امتحانی داوطلبان در نظر گرفته بود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعمال پروتکل های بهداشتی در کنکورهای 99، گفت: در کنکورهای 99 فاصله بین صندلی ها و تعداد سالن های امتحانی افزایش یافته، تهویه سالن های برگزاری کنکور مورد توجه قرار گرفته است و تلاش کردیم حوزه هایی برای کنکور انتخاب شود که فضای باز داخلی داشته باشند تا ازدحام مقابل درها نداشته باشیم یا به حداقل برسد.

وی اضافه نمود: زمان بندی آغاز فرایند آزمون ها افزایش داده شده است و داوطلبان قبل از آغاز آزمون زمان بیشتری برای حضور در حوزه های کنکور دارند اما تغییر در زمان آغاز کنکور و مدت زمان آن ایجاد نشده است.

زرین آمیزی ادامه داد: عوامل اجرایی برای فاصله گذاری ها، استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن درها و صندلی ها توجیه شده اند؛ ضمن اینکه داوطلبان باید ماسک به همراه داشته باشند. در غیر این صورت حوزه های کنکور همکاری لازم را با آنها به عمل می آورند. داوطلبان در طول برگزاری آزمون نباید از وسایل شخصی یکدیگر استفاده کنند که این موارد به عوامل اجرایی اطلاع رسانی شده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره برگزاری کنکورهای 99 در شهرهای با شرایط قرمز، گفت: تا زمان برگزاری آزمون ها کسی نمی داند شرایط شهرها به چه صورتی خواهد بود؛ اما سازمان سنجش آموزش کشور به محض اعلام اسامی شهرهای قرمز که پیش از این توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین شده بود، سختگیری های بیشتری برای رعایت بهداشت در این شهرها اعمال کرد.

وی اضافه نمود: دستورالعمل سازمان سنجش با هماهنگی ارگان هایی مانند پزشکی و انتظامی تهیه و مقرر شده است تا تیم پزشکی اورژانسی در تمام حوزه های امتحانی حضور داشته باشند. تعداد آنها در مقایسه با کنکورهای سال های گذشته افزایش یافته است.

زرین آمیزی در پایان گفت: کنکور دکتری 99 روز پنجشنبه 26 تیرماه جاری، کنکور کارشناسی ارشد روزهای دوم و سوم مردادماه، کنکور سراسری روزهای 30 و 31 مردادماه همچنین کنکورهای فنی و حرفه ای و کارشناسی ناپیوسته روز جمعه 14 شهریورماه برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 9 شهریور 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1222

به "فارس من، کنکور سراسری بدون تغییر زمان در کشور برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، کنکور سراسری بدون تغییر زمان در کشور برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید