نیروی دریایی تایلند اتهامات در مورد قاچاق مسلمانان روهینگیا را رد کرد

به گزارش بالیو، خبرنگاران: نیروی دریایی تایلندگزارش رویترز در مورد مشارکت و نقش ماموران خود را در شبکه قاچاق مسلمانان روهینگیا تکذیب نموده است.

نیروی دریایی تایلند اتهامات در مورد قاچاق مسلمانان روهینگیا را رد کرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل بالیو، رویترز پیش از این به نقل از قاچاقچیان انسان و مسلمانان روهینگیا اعلام نموده بود که ماموران امنیتی نیروی دریایی تایلند نقش مهمی در قاچاق مسلمانان روهینگیا دارد. مسلمانان روهینگیا که در یک سال گذشته با خشونت های وحشیانه بودایی های تندرو در میانمار روبرو هستند، برای نجات جان خود از این کشور فرار می نمایند.

شبکه های قاچاق انسان که بیشتر در سواحل غربی تایلند فعالیت می نمایند، هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا را به کشورهای همسایه به خصوص مالزی منتقل نموده اند. سخنگوی نیروی دریایی تایلند در این باره تاکید نمود: این اتهامات هیچ گونه واقعیت و حقیقتی ندارد.هیچ نشانه و دلیلی مبنی بر بدرفتاری نیروهای ما با مسلمانان روهینگیایی که به تایلند وارد شده اند وجود ندارد و نیروهای ما هیچ دخالتی در معاملات اقتصادی مربوط به قاچاق انسان نداشته اند.

نیروی دریایی تایلند اضافه نمود: کلیه سواحل این کشور توسط پلیس دریایی و نیروهای نظامی زیر نظر و کنترل قرار گرفته است.

امروز آدینه همچنین نخست وزیر تایلند به وزارت کار این کشور دستور داد تا با کسانی که در قاچاق انسان نقش داشته اند به شدت برخورد کند، البته وی اشاره ای به اتهامات موجود بر ضد نیروی دریایی تایلند ننموده است.

معاون بخش آسیای دیدبان حقوق بشر نیز تاکید نمود: گزارش رویترز باید نخست وزیر تایلند را برآن دارد تا در مورد اتهامات مطرح شده تحقیقات وسیع و گسترده ای انجام دهد.

تحقیقات رویترز نشان می دهد که مسلمانان روهینگیا که قادر به پرداخت هزینه انتقال خود از میانمار به کشورهای همسایه نبوده اند توسط قاچاقچیان به عنوان خدمتکار در مزارع کشاورزی مجبور به کار شده و یا به عنوان برده مجبور به کار در قایق های ماهیگیری هستند.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 357

به "نیروی دریایی تایلند اتهامات در مورد قاچاق مسلمانان روهینگیا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی دریایی تایلند اتهامات در مورد قاچاق مسلمانان روهینگیا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید