نیمی از آمریکایی ها ترامپ را یک رئیس جمهور مردود می بینند

به گزارش بالیو، بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، نیمی از رای دهندگان ثبت نام کرده آمریکایی می گویند از نظر آنها تاریخ از دونالد ترامپ به عنوان یک رئیس جمهور مردود یاد خواهد کرد.

نیمی از آمریکایی ها ترامپ را یک رئیس جمهور مردود می بینند

به نقل از پایگاه هیل، بالغ بر 50 درصد شرکت کننده ها در این نظرسنجی اجرا شده از سوی یو.اس.ای تودی،سافولک یونیورسیتی در پاسخ به اینکه تاریخ چطور دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ را ارزیابی خواهد کرد گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور مردود نگریسته خواهد شد. حدود 30 درصد گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهوری خوب یا عالی قضاوت خواهد شد و 16 درصد هم گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور نسبتا خوب در نظر گرفته خواهد شد. چهار درصد نیز در این خصوص تصمیم نگرفتند.

این نتایج تا حد زیادی بر پایه گرایش حزبی رقم خورد و 87 درصد از پاسخگویان دموکرات گفتند که ترامپ به عنوان یک رئیس جمهور مردود قضاوت خواهد شد در حالی که 67 درصد از پاسخگویان جمهوریخواه گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور خوب یا عالی در نظر گرفته خواهد شد.

نتایج این نظرسنجی در تضاد با نظرسنجی مشابهی است که در آخرین روزهای دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما انجام شد و در آن نظرسنجی 50 درصد گفتند که اوباما به عنوان یک رئیس جمهور خوب یا عالی قضاوت خواهد شد و 23 درصد گفتند که او به عنوان یک رئیس جمهور مردود نگریسته خواهد شد.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده که ترامپ با وجود اینکه کالج الکترال آمریکا اوایل ماه جاری میلادی پیروزی جو بایدن در انتخابات ماه نوامبر را تایید کرد همچنان به حمله به نتایج این انتخابات ادامه می دهد.

70 درصد از آمریکایی ها در این نظرسنجی جدید گفتند، ترامپ باید شکستش به بایدن در رقابت انتخاباتی را بپذیرد در حالی که 26 درصد گفتند که او نباید این کار را کند. 57 درصد از پاسخگویان جمهوریخواه گفتند که او نباید شکستش در انتخابات را بپذیرد.

این نظرسنجی با پرسش از 1000 رای دهنده ثبت نام شده در فاصله 16-20 دسامبر اجرا شده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1542

به "نیمی از آمریکایی ها ترامپ را یک رئیس جمهور مردود می بینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از آمریکایی ها ترامپ را یک رئیس جمهور مردود می بینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید