هافبک ملی پوش ایران: با چند تیم توافق کردم اما قراردادی نبستم ، کی روش بیشتر بازیکنان را خودش به تیم ملی آورد

به گزارش بالیو، عید عزت اللهی از تنها هدف ملی پوشان در روزهای آینده می گوید؛ هدفی که چیزی جز موفقیت در جام جهانی نیست.

هافبک ملی پوش ایران: با چند تیم توافق کردم اما قراردادی نبستم ، کی روش بیشتر بازیکنان را خودش به تیم ملی آورد

سعید عزت اللهی، هافبک ایرانی وایله دانمارک یکی از چهره های اصلی فصل نقل وانتقالات لیگ ایران بود، بازیکنی که گفته می شد از استقلال، پرسپولیس و تراکتور پیشنهاد دارد و حتی در مقطعی عنوان شد با تیم تبریزی به توافق هم رسیده است. با وجود این عزت اللهی در نهایت تیمش را عوض نکرد و تصمیم گرفت در همان دانمارک به فوتبالش ادامه بدهد. سعید در گفت وگو با خبرنگاران شرحاتی در این خصوص داده و مخالفت باشگاه دانمارکی را علت اصلی عدم حضورش در ایران عنوان نموده است. عزت اللهی که بازیکن مورد علاقه کی روش هم بوده، در این گفت وگو اشاره ای هم به بازگشت مربی پرتغالی به ایران و شرایط این روزهای تیم ملی داشته است.

در فصل نقل وانتقالات داستان عجیبی با وایله دانمارک داشتی. چطور شد که در این تیم ماندنی شدی؟

با توجه به اینکه قرارداد داشتم، همه مذاکرات زیرنظر باشگاه بود و اول باید رضایت باشگاه جلب می شد بعد رضایت من. با اینکه خودم با چند باشگاه به توافق رسیدم اما مذاکرات با باشگاه به نتیجه نرسید و در وایله ماندگار شدم.

در هفته های ابتدایی خیلی کم بازی کردی، این موضوع علت خاصی داشت؟

در زمان نقل وانتقلات باشگاه ریسک نکرد و به من بازی نداد تا مصدوم نشوم. ولی از وقتی که پنجره نقل وانتقالات در بیشتر کشورهای اروپایی بسته شد، دیگر بازی می کنم.

اخبار مختلفی درباره حضورت در تیم های ایرانی به خصوص تراکتور مطرح بود. حتی در مقطعی گفته شد به واسطه حضور بردیف که در روسیه با او کار نموده بودی، با تراکتور به توافق نهایی هم رسیده ای.

مدیران و مربیان چند باشگاه به من لطف داشتند. آنها با خودشان یا به واسطه دوستان با من ارتباط گرفتند و خواستند که به تیم شان بروم اما همانطور که گفتم، بازیکن آزاد نبودم که اختیار دست خودم باشد. باشگاه تصمیم گیرنده بود و به خاطر همین نمی توانستم با این باشگاه ها مذاکره رسمی داشته باشم و مذاکره ای هم نکردم. به عنوان بازیکن حرفه ای وقتی قرارداد داری، همه کارها باید به وسیله باشگاه انجام گردد. باشگاه هم مشتاق نبود که من به لیگ ایران بیایم.

مخالفت باشگاه دانمارکی با حضورت در ایران علت خاصی داشت؟

فکر می کردند بعد از جام جهانی پیشنهادهای بهتری می رسد. ترجیح شان این بود که فعلا اینجا بمانم. در این مدت اخباری که خیلی هم واقعیت نداشتند، افکارعمومی و طرفداران تیم هایی را که گفته شد به من پیشنهاد داده اند، تحت تأثیر قرار داد و حاشیه هایی را ایجاد کرد. در فصل نقل وانتقالات از این شایعات زیاد است. به هرحال من به عنوان بازیکن، مطیع باشگاه تحت قراردادم هستم. نه تنها از باشگاه های ایرانی که از باشگاه های اروپایی هم پیشنهادهایی داشتم ولی متأسفانه به خاطر عدم توافق با باشگاه، شرایط انتقالم فراهم نشد. الان هم دیگر همه تمرکزم را روی تمرینات، بازی ها و موفقیت تیم گذاشته ام.

به نظر می رسد خودت هم دوست نداشتی به ایران بیایی.

نه، اصلا بحث دوست داشتن یا دوست نداشتن نیست. همه جای جهان شرایط همین است، وقتی قرارداد داری، خودت تصمیم گیرنده نیستی و هر چقدر هم فشار بیاوری باشگاه و سیاست های باشگاهی که برایت هزینه نموده، حرف آخر را می زند. البته بازیکن هم باید نظر خودش را بدهد اما تا رضایت باشگاه جلب نگردد، اتفاقی رخ نخواهد داد. ایران کشورم است و خانواده ام آنجا زندگی می نمایند و عاشقانه ایران را دوست دارم. با این حال فعلا ترجیح می دهم در اروپا بمانم.

شایعاتی هم درخصوص مسائل اقتصادی مطرح شد. مثل اینکه باشگاه دانمارکی پول زیادی برای رضایتنامه می خواست. این موضوع را تأیید می کنی؟

اختلاف نظرهایی بود که متأسفانه باعث شد ترانسفر انجام نگردد و دوست ندارم در این مورد زیاد شرح بدهم. این مسئله ای است که تمام شده است.

لیگ ایران را پیگیری می کنی؟ با حضور مربیان خارجی مثل مورایس، بردیف، ساپینتو و بازیکنان خارجی به نظر کیفیت لیگ بهتر شده است.

لیگ ایران را دنبال می کنم. قطعا ورود مربیان و بازیکنان خارجی با کیفیت، هم به پیشرفت و حرفه ای شدن باشگاه ها و لیگ یاری می نماید و هم به پیشرفت بازیکنان جوان. استعدادهایی در فوتبال ما هستند که تمرین با مربیان و بازیکنان بزرگ، می تواند برایشان خیلی مفید باشد. لیگ سال جاری حتما می تواند مجذوب کننده باشد. تیم ها نزدیک به هم هستند و هیجان و استرسی که در لیگ می بینیم مجذوب کننده است. لیگ سال جاری واقعا مجذوب کننده است. تیم ها برای قهرمانی و گرفتن سهمیه آسیا می جنگند و با توجه به استعدادهایی که داریم، می توانیم در سطح آسیا هم جنگنده تر ظاهر شویم.

کی روش هم که به تیم ملی برگشت.

ابتدا باید از آقای اسکوچیچ به خاطر زحماتی که در این مدت برای تیم ملی کشیدند، تشکر کنم. برگشت آقای کی روش هم می تواند به تیم یاری کند. او مدت طولانی کنار تیم بود و بیشتر بازیکنان را خودش وارد تیم کرد و ما زیرنظر او رشد کردیم. به آینده خوش بین هستم و امیدوارم بتوانیم مثل دوره پیش دل مردم را شاد کنیم. می خواهیم با عملکرد و نمایش خوبمان در بازی ها به مردم غرور هدیه بدهیم.

تیم ملی 2بازی محبت آمیز با اروگوئه و سنگال دارد. این بازی ها را چطور ارزیابی می کنی؟

بازی های مهمی پیش رو داریم که خیلی می تواند به تیم ملی یاری کند. در این بازی ها می توانیم نقاط ضعف و قوت مان را پیدا کنیم و روی آنها کار کنیم. همه می دانند در جام جهانی کار خیلی سختی داریم. روبه رو شدن با تیم های انگلیس، آمریکا و ولز آمادگی و برنامه ریزی خیلی خوبی می خواهد.

می گویند در تیم ملی دو دستگی وجود دارد. احسان حاج صفی به عنوان کاپیتان این موضوع را تکذیب کرد. این دودستگی را تأیید می کنی؟

تنها چیزی که مهم است، این است که همه یک بار دیگر بتوانیم دست به دست دهیم و برای تیم ملی کار کنیم. از مسئولان و مدیران گرفته تا بازیکنان و مردم، باید کنار هم باشیم تا به هدفمان برسیم. هدف ما مشترک است؛ موفقیت در جام جهانی.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2264

به "هافبک ملی پوش ایران: با چند تیم توافق کردم اما قراردادی نبستم ، کی روش بیشتر بازیکنان را خودش به تیم ملی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هافبک ملی پوش ایران: با چند تیم توافق کردم اما قراردادی نبستم ، کی روش بیشتر بازیکنان را خودش به تیم ملی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید