ورود دادستانی آمریکا به پرونده انتخابات؛ ویلیام بار دستور پیگیری تخلفات را داد

به گزارش بالیو، ایسنا نوشت: در حالی که دونالد ترامپ همچنین از پذیرش شکست امتناع نموده و ادعاهای بی اساسی را درباره تقلب در انتخابات مطرح می نماید، دادستان کل آمریکا به مساله ورود نموده و خواهان تحقیقات شده است.

ورود دادستانی آمریکا به پرونده انتخابات؛ ویلیام بار دستور پیگیری تخلفات را داد

به نوشته روزنامه گاردین، گرچه سندی از وقوع تقلب در انتخابات سوم نوامبر وجود ندارد، اما ویلیام بار دادستان کل آمریکا از دادستان ها خواسته تا درباره تخلف های انتخاباتی تحقیق نمایند و از دادستان های فدرال هم خواسته تا تحقیقاتی درباره ادعاهای اساسی از تخلف انتخاباتی در سراسر این کشور شروع نمایند.

مداخله ویلیام بار که بارها به سیاسی کاری در وزارت دادگستری آمریکا متهم شده است، در شرایطی انجام می گردد که دونالد ترامپ هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته و شکایت هایی را در شماری از ایالات در خصوص شمارش آراء به جریان انداخته است.

روز شنبه، جو بایدن پس از کسب آرای الکترال ایالت سرنوشت ساز پنسیلوانیا به عنوان رئیس جمهوری منتخب معرفی گردید. اما ترامپ این نتیجه را نمی پذیرد.

ویلیام بار دوشنبه به دادستان های آمریکایی اجازه داد تا ادعاهای اساسی درباره رای گیری و تخلف های انتخاباتی را پیش از آنکه نتایج این انتخابات تایید گردد، پیگیری نمایند. با این حال او در نامه اش به این نکته اذعان نموده است که به لحاظ سنتی باید بعد از تکمیل شدن این رقابت، به آنالیز تخلف های احتمالی پرداخت.

به دنبال این مداخله انتخاباتی، ریچارد پیلگار، مدیر شعبه جرایم انتخاباتی وزارت دادگستری آمریکا از سمتش استعفا داد. اقدام ویلیام بار مایه خشنودی دونالد ترامپ شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1435

به "ورود دادستانی آمریکا به پرونده انتخابات؛ ویلیام بار دستور پیگیری تخلفات را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود دادستانی آمریکا به پرونده انتخابات؛ ویلیام بار دستور پیگیری تخلفات را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید