پامپئو: در جنگ تجاری با چین پیروز می شویم

به گزارش بالیو، وزیر امور خارجه آمریکا به دنبال تشدید جنگ تجاری کشورش با چین و اعمال تعرفه های جدید در واردات کالاها، به آمریکایی ها اطمینان داد که هرگونه ضرر و زیانی در این جنگ موقتی است و در نهایت آن ها از این جنگ پیروزی و موفق بیرون خواهند آمد.

پامپئو: در جنگ تجاری با چین پیروز می شویم

به گزارش بالیو به نقل از پایگاه هیل، این در حالی است که اخیرا انبوهی از شرکت های آمریکایی نسبت به ضرر و زیان و آسیب های این تعرفه های جدید و تشدید بالقوه جنگ تجاری اظهار نگرانی کردند. با این حال مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن به دنبال حمایت از کارمندان و کارگران آمریکایی و مجبور کردن چین به پایبندی به قوانین است.

پامپئو در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: ما می خواهیم به نتیجه ای برسیم که چین را مجبور کند رفتارش را در صورتی که می خواهد یک قدرت جهانی باشد، اصلاح کند چون شما به عنوان یک قدرت جهانی، شفافیت و حاکمیت قانون را در پیش می گیرید و اقدام به دزدی مالکیت معنوی نمی کنید و اصول اساسی تجارت در سراسر جهان نظیر انصاف و معامله متقابل را رعایت می کنید.

پامپئو اعلام نمود: این ها چیزهایی هستند که مردم آمریکا طلب می نمایند و کارگران آمریکایی نیز شایسته آن هستند.

این صحبت های پامپئو بعد از آن مطرح شد که نماینده تجاری آمریکا دور جدید افزایش تعرفه ها علیه کالاهای وارداتی از چین به ارزش 200 میلیارد دلار را نهایی ساخت.

در همین راستا از امشب مالیات 10 درصدی بر کالاهای وارداتی از چین هنگام ورود به آمریکا اعمال می گردد و این مالیات در انتها امسال میلادی قرار است که به 25 درصد افزایش پیدا کند.

به دنبال این حرکت چین نیز در پاسخی تلافی جویانه اعلام نمود که تعرفه های جدید بر کالاهای وارداتی از آمریکا به ارزش 60 میلیارد دلار از تاریخ 24 سپتامبر اعمال می نماید.

پکن همچنین به شرکت های خارجی هشدار داد که آن ها احتمالا متحمل فشارهایی از بابت این جنگ تجاری میان دو قدرت اقتصادی اول جهان خواهند شد.

این در حالی است که تعداد زیادی از اصناف و شرکت های آمریکایی از جمله یکسری شرکت های خرده فروش زنجیره ای مشهور در این کشور نظیر شرکت فروشگاه های زنجیره ای والمات به قانونگذاران آمریکایی نامه نوشته و شدیدا با افزایش این تعرفه ها مخالفت کردند و هشدار داده اند که این روند در نهایت خانواده های آمریکایی را مجازات می نماید.

یک ائتلاف از حدود 300 شرکت خرده فروشی آمریکا از جمله شرکت خدماتی آمریکای شمالی ایکیا، شرکت کوهلز، شرکت گپ و شرکت میسیز نیز نسبت به تاثیر شدید این جنگ تجاری بر تجارت آن ها هشدار داده است.

گزارش گردیده که نماینده تجاری آمریکا بالغ بر 6 هزار نامه در مخالفت با این تعرفه های جدید دریافت نموده است.

در تور چین ما با زیباترین کشور جهان آشنا شوید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 53

به "پامپئو: در جنگ تجاری با چین پیروز می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: در جنگ تجاری با چین پیروز می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید