پرواز سیمرغ جشنواره فجر بر فراز گرگان، طلا جای سرخپوست راگرفت

به گزارش خبرنگاران، سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر عصر آدینه با اکران چهار فیلم در گرگان شروع به کار کرد.

پرواز سیمرغ جشنواره فجر بر فراز گرگان، طلا جای سرخپوست راگرفت

در روز نخست اکران فیلم های جشنواره سی و هفتم در تالارفخرالدین اسعد گرگانی به جای فیلم سرخپوست به کارگردانی نیما جاویدی که قرار بود ساعت 15 اکران گردد، فیلم طلا ساخته پرویز شهبازی با بازی نگار جواهریان و هومن سیدی به روی پرده رفت.

محمدرضا ملکزاده، رئیس انجمن سینمای جوان استان گلستان در این رابطه به حضار گفت: این ناهماهنگی در سایر استان ها هم اتفاق افتاده و فیلم سرخپوست در زمان مقرر برای اکران به استان ها نرسیده است.

ملکزاده اضافه کرد: به دلیل این ناهماهنگی اتفاق افتاده افرادی که بلیط این سانس را خریداری نموده اند می توانند علاوه بر تماشای فیلم طلا در یک سانس رایگان فیلم سرخپوست را هم ببینند.

سمفونی نهم به کارگردانی محمدرضا هنرمند فیلم دومی بود که در ساعت 17 اکران شد، جان دار به کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پور امیری ساعت 19 و شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار هم ساعت 21 به روی پرده نمایش تالار فخرالدین اسعد گرگانی رفت.

استقبال از جشنواره فیلم فجر در روز نخست خوب بود و تقریبا تمام جایگاه های طبقه همکف تالار فخرالدین اسعد گرگانی در زمان اجرای فیلم ها پر بود. تعدادی از مخاطبین هم از فیلم های پخش شده راضی وعده ای که نگاه تخصصی تری داشتند فیلم ها را در حد متوسط می دانستند.

در دومین روز اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر در گرگان، بیست و سه نفر به کارگردانی مهدی جعفری ساعت 19 و مدیترانه به کارگردانی رشید حاجتمند روز شنبه 13 بهمن ماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی به روی پرده نمایش می روند. همچنین فیلم های بنفشه آفریقایی ساخته مونا زندحقیقی ساعت 18 و ایده اصلی به کارگردانی آزیتاموگرویی ساعت 20 در پردیس سینما کاپری اکران خواهد شد.

گفتنی است برگزاری کارگاه نقد فیلم، نشست هم اندیشی با حضور تعدادی از فیلسازان و ... از جمله برنامه های جانبی در نظر گرفته شده برای این جشنواره است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 16 خرداد 1398 شناسه مطلب: 156

به "پرواز سیمرغ جشنواره فجر بر فراز گرگان، طلا جای سرخپوست راگرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز سیمرغ جشنواره فجر بر فراز گرگان، طلا جای سرخپوست راگرفت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید