پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 تیرماه 1400

به گزارش بالیو، افزایش سرعت وزش باد در بعضی ساعات بعدازظهر در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در مرکز طی امروز (5 تیر ماه) پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 تیرماه 1400

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان افزایش موقت ابر و در منطقه ها جنوبی گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می گردد.

فردا یکشنبه 6 تیرماه 1400 هوای تهران صاف خواهد بود و گرما ادامه دارد. شرایط شاخص آلودگی هوا هم سبز خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، برای امروز آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش بینی می گردد حداقل و حداکثر دما در تهران 34 و 27 درجه خواهد بود. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا انتها هفته در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و چهار درجه می رسد و شاهد کاهش یک درجه دمای هوا نسبت به هفته گذشته خواهیم بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 35 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران بیان کرد: از امروز (شنبه) تا اواخ هفته جاری به خاطر سکون و پایداری جوی، دمای هوا ثابت خواهد ماند.

بعلاوه آسمان تهران فردا (6 تیر ماه) صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (7 تیرماه) هم صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (5 تیر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (6 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات انتهای فردا (6 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

در 5 روز آینده جوی پایدار و آسمانی صاف در اغلب نقاط کشور حاکم است.

طی این مدت در شرق و جنوب شرق کشور خصوصاً زابل وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

از امروز تا اواخر هفته در منطقه های از استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعد از ظهر و اوایل شب، رشد ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق خواهیم داشت.

از یکشنبه تا اواخر هفته در بخش هایی از شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش پراکنده، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1838

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 تیرماه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا یکشنبه 6 تیرماه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید