چین تعرفه های آمریکا را کاملا غیرقابل قبول دانست

به گزارش بالیو به نقل از راشاتودی، وزارت تجارت چین از برنامه آمریکا برای وضع تعرفه بر 200 میلیارد دلار دیگر از واردات چین، انتقاد کرد و آن را کاملا غیرقابل قبول دانست. چین در عین حال وعده داد برای حفاظت از منافع ملی خود، پاسخی آینه وار به این تعرفه ها خواهد داد.

چین تعرفه های آمریکا را کاملا غیرقابل قبول دانست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در بیانیه وزارت تجارت چین آمده است: طرف چینی با این اقدام آمریکا، شوکه شده و به منظور حفاظت از منافع اصلی این کشور و منافع اصلی مردم، دولت چین مثل همواره مجبور است اقدامات متقابل لازم را انجام دهد.

پکن با غیرمنطقی دانستن اقدام واشنگتن، هشدار داد که آمریکا در مرحله اول با اقدامات محافظه کارانه و حمله مداوم به تجارت آزاد، به خود ضربه می زند. در عین حال ما از جامعه بین الملل می خواهیم با همکاری با یکدیگر، از قوانین تجارت آزاد و سیستم تجارت چندجانبه دفاع نموده و با هم با هژمونی تجاری مقابله کنیم.

سه شنبه شب دولت ترامپ، لیستی از صاردات چین که ارزش آن 200 میلیارد دلار بود را منتشر کرد که قرار است بر آنها تعرفه 10 درصدی وضع گردد. این اقدام گامی دیگر در راستای آن چه پکن آن را بزرگترین جنگ تجاری تاریخ اقتصاد خوانده، است. در 6 جولای واشنگتن به 34 میلیارد دلار از واردات چینی تعرفه ای 25 درصدی بست. در همان روز چین تعرفه ای مشابه بر وارداتی از آمریکا با حجم مشابه وضع کرد و بیان کرد هر تعرفه دیگری را هم، به تناسب پاسخ خواهد داد.

چین تنها کشوری نیست که با عواقب سیاست گذاری های محافظه کارانه رییس جمهور ترامپ روبرو شده است. متحدان همیشگی آمریکا، اتحادیه اروپا و کانادا، هم مورد وضع تعرفه های سنگین واشنگتن، بر واردات فولاد و آلومینیوم، قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 479

به "چین تعرفه های آمریکا را کاملا غیرقابل قبول دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین تعرفه های آمریکا را کاملا غیرقابل قبول دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید