کلانتری: تاثیر سیلاب ها بر محیط زیست چندان خسارت بار نبوده است

تهران - خبرنگاران - رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست کشور چندان خسارت بار نبوده بیان کرد، دغدغه موجود ایجاد احتمالی گردوغبار، ناشی از خاک های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل است.

کلانتری: تاثیر سیلاب ها بر محیط زیست چندان خسارت بار نبوده است

به گزارش بامداد یکشنبه خبرنگاران، عیسی کلانتری با ارائه گزارشی از عملکرد سال 97 و برنامه های امسال این سازمان به حسن روحانی رییس جمهوری، بر پیگیری و حل موضوع گردوغبار در استان سیستان و بلوچستان، به عنوان اولویت دولت و سازمان محیط زیست تاکید نمود.

وی در مورد وضعیت تالاب های کشور نیز با توجه به دغدغه رییس جمهوری، برای تخصیص مناسب حقابه ها از جانب وزارت نیرو، ازپر آب شدن تالاب های غرب و جنوب غرب کشور، همچنین آبگیری 25 تا 30 درصدی تالاب های سیستان و استان فارس اطلاع داد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست توضیح داد، در حوزه مدیریت و دفع مناسب پسماندها، با توجه به حذف بودجه یک میلیارد دلاری پیشنهادی دولت توسط مجلس در بودجه 97 و عدم ارائه آیین نامه لازم برای استفاده از اعتبار هزار میلیارد تومانی توسط وزارتخانه های ذیربط در سال گذشته، کوشش های اجرا شده در این زمینه را صرفا اقدامات جاری شهرداری ها دانست و توجه بیشتر مجلس و دولت در این زمینه را خواهان شد.

کلانتری در زمینه وضعیت هوای کلانشهرها، ضمن اعلام بهبود چشمگیر شاخص های کیفی هوا در تهران و سایر کلانشهرها، اقدامات اجرا شده در مورد برنامه پایش فراگیر، تداوم پایش صنایع آلاینده و ایجاد هماهنگی و نظارت بر عملکرد دستگاه های ذیربط را شرح داد و از همکاری وزارت نفت و شهرداران این شهرها تقدیر کرد.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت محیط بانان سازمان و روند تصویب لایحه حمایت از محیط بانان در مجلس شورای اسلامی مطرح و در مورد تصویب این لایحه طی چند ماه آینده ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین با تبیین اقدامات اجرا شده برای دریاچه ارومیه از پیشرفت به سمت احیای این دریاچه اطلاع داد.

شبس**1613

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 19 تیر 1398 شناسه مطلب: 199

به "کلانتری: تاثیر سیلاب ها بر محیط زیست چندان خسارت بار نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانتری: تاثیر سیلاب ها بر محیط زیست چندان خسارت بار نبوده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید