کیت هایی برای استخراج RNA از بیماران مبتلا به کرونا عرضه تجاری می گردد

به گزارش بالیو، یک شرکت هندی، کیت تشخیصی به بازار عرضه نموده که با استفاده از آن می توان مقدار قابل توجهی از RNA ویروس کرونا را از فرد مبتلا استخراج کرد.

کیت هایی برای استخراج RNA از بیماران مبتلا به کرونا عرضه تجاری می گردد

به گزارش گروه فناوری بالیو، شرکت آگاپه داینستیکس (Agappe Diagnostics) کیت تشخیصی به بازار عرضه نموده که با استفاده از آن می توان RNA بیمار را با استفاده از نانوذرات مغناطیسی جداسازی کرد. این کیت تشخیص طبی مبتنی بر نانوذرات مغناطیسی بوده که می توان برای تشخیص ویروس کووید 19 استفاده گردد. در توسعه این کیت، موسسه علوم پزشکی و فناوری سری چیترا ترونال و موسسه DTS همکاری داشته اند.

این کیت تشخیصی بسیار ارزان و سریع می تواند برای شناسایی افراد آلوده به ویروس کووید 19 استفاده گردد و در نتیجه به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا یاری کند.

در ابتدا، این کیت توسط SCTIMST و به رهبری آنوپکومر تکووتلی توسعه داده شده، اما در ماه آوریل 2020 این فناوری به شرکت آگاپه داینستیکس منتقل شد و در حال حاضر، این کیت توسط شرکت آگاپه به بازار عرضه می گردد.

محصول فوق الذکر به طور مستقل توسط موسسه ملی ویروس شناسی به منظور جداسازی RNA ویروس کووید 19 مورد تایید قرار گرفته است. سازمان کنترل استاندارد مرکز داروها، برای تجاری سازی این کیت تاییدیه لازم را نیز صادر نموده است.

کیت می تواند برای استخراج RNA به منظور استفاده در دستورالعمل های مختلف تشخیص ویروس کووید 19 به کار رود. این یک فناوری نوآورانه برای جداسازی RNA با استفاده از نانوذرات مغناطیسی است که در نهایت می توان RNA بیمار را از نمونه گرفته شده استخراج کرد. دانه های حاوی نانوذرات مغناطیسی به RNA ویروس متصل شده و هنگامی که در معرض میدان مغناطیسی قرار می گیرند، RNA بسیار تمیز و غلیظ جداسازی می گردد.

از آنجایی که حساسیت روش به مقدار کافی RNA ویروس بستگی دارد، این نوآوری شانس شناسایی موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می دهد. تخمین زده می گردد که هند طی شش ماه آینده بتواند 800 هزار کیت RNA در ماه را فراوری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 18 مرداد 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1177

به "کیت هایی برای استخراج RNA از بیماران مبتلا به کرونا عرضه تجاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت هایی برای استخراج RNA از بیماران مبتلا به کرونا عرضه تجاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید