یک همدانی هم بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرد

به گزارش بالیو، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیتا با اشاره به مثبت بودن نتیجه آزمایش کروناویروس در یکی از موارد مشکوک در استان همدان گفت: ویروس کرونا منجر به فوت این فرد شده است.

یک همدانی هم بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرد

به گزارش بالیو به نقل از ایسنا، دکتر منوچهر کرمی با بیان این مطلب اضافه کرد: ما اجازه افشای اطلاعات و نام افراد را در این موضوع نداریم اما کلیه افراد خانواده فرد مبتلا مورد آزمایش قرار گرفته و خوشبختانه هیچ یک نتیجه مثبت نداشته اند.

وی با اشاره به تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آمورش عالی بیان نمود: به تبع دانشگاه ها خوابگاه های دانشجویی نیز در این ایام که نزدیک عید نوروز بوده و تمایل دانشجویان به حضور در شهر خود و خانواده هایشان بیشتر است، تعطیل شده اند البته قبل از اعلام خبر تعطیلی، ضدعفونی کردن و غربالگری خوابگاه ها شروع شده بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ادامه داد: علاوه بر خوابگاه های دانشجویی، دیگر مراکزی که محل تجمع افراد هستند مثل خانه سالمندان، زندان ها، اردوگاه ها، پادگان ها و ... نیز تحت آموزش و ضدعفونی روزانه محل قرار گرفته اند و کلیه افرادی که دارای علامت بیماری های تنفسی هستند غربال شده و نمونه گیری می شوند.

وی با بیان اینکه متأسفانه این ویروس تا حدود دو هفته می تواند بدون علامت در بدن افراد باشد، اعلام کرد: در این شرایط فقط و فقط آموزش های پیشگیرانه خودمراقبتی می تواند متضمن سلامتی افراد باشد که ما با ارائه انواع آموزش های در اماکن مذکور و دیگر محیط های جمعیتی کوشش می کنیم خود مراقبتی را در بین مردم نهادینه کنیم تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

کرمی رعایت اصول اولیه بهداشت فردی را از هر اقدام پیشگیرانه دیگر مؤثرتر برشمرد و اضافه کرد: استفاده از بعضی اقلام نظیر ماسک برای عموم افراد ضرورت ندارد تنها کسانی که با فرد مبتلا یا دارای علامت در ارتباط هستند باید از ماسک استفاده نمایند.

وی بیان نمود: خوشبختانه با مساعدت وزارت بهداشت، امروز تأمین ماسک برای کارکنان بخش های درمانی صورت گرفت ولی سهم مردمی ماسک از وزارت خانه هنوز دریافت نشده و با ورود این پارت اطلاع رسانی و توزیع نیز به نحو شایسته انجام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 928

به "یک همدانی هم بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک همدانی هم بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید