7 کشته و 13 بازداشتی در عملیات ضد تروریستی در اندونزی

به گزارش بالیو، خبرنگاران: پلیس اندونزی در درگیری با مظنونین بمبگذاری در سفارت میانمار در این کشور 7 نفر را کشته و 13 تن دیگر را دستگیر نموده است.

7 کشته و 13 بازداشتی در عملیات ضد تروریستی در اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نهارنت، پلیس اندونزی امروز خاطرنشان کرد در درگیری های دو روز گذشته در این کشور 7 تن که چند نفر از آنان در طراحی بمبگذاری در سفارت میانمار دخالت داشتند، کشته شده اند.

همچنین 13 نفر نیز در بزرگترین عملیات ضد تروریستی که در چند ماه اخیر در اندونزی اجرا شده است در حومه جزیره جاوا، اصلی ترین جزیره این کشور دستگیر شدند.

این در حالی است که اقدامات پلیس در ردگیری رابطان بمبگذاری سفارت میانمار که به افزایش خشونت علیه مسلمانان در این کشور منجر شده بود، منجر به تحریک خشم عمومی شده است. پلیس مظنوین سرمایه گذاری در عملیات بمبگذاری را نیز هدف گرفته است.

در آخرین دور از این درگیری ها بامداد امروز پلیس اندونزی پس از 15 ساعت تعقیب و گریز با حمله به منطقه کبومن در جاوا 3 نفر را کشته و 4 تن دیگر را بازداشت کرد.

این افراد به جرم سرقت اموال برای سرمایه گذاری در تاسیس یک گروه شبه نظامی به نام تیمور مجاهدین اندونزی دستگیر شده اند. همچنین مقادیری مواد منفجره و بمبهای دست ساز از محل استقرار آنها کشف و ضبط شده است.

پلیس درحال کشف ارتباط این افراد با گروههای تروریستی است که هفته گذشته در سفارت میانمار اقدام به بمبگذاری نموده بودند.

روز گذشته نیز در درگیری پلیس با تروریستها 3 نفر مظنون به دست داشتن در بمبگذاری سفارت میانمار در غرب جاوا به ضرب گلوله از پای درآمدند. همچنین دو نفر نیز در مرکز جاوا کشته و زخمی شدند.

به گزارش پلیس اندونزی در دو روز گذشته 10 حمله به مناطق مختلف جاوا اجرا شده است.

عملیات ضد تروریستی در اندوزی از هفته پیش تاکنون و در پی دستگیری دو مظنون به طراحی بمبگذاری در سفارت میانمار در جاکارتا در این کشور شروع شده است.

دولت میانمار به علت برخورد ناشایست با مسلمانان این کشور و کشتن ده ها تن از آنها و آواره کردن هزاران نفر، با نقدها جهانی روبرو شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 302

به "7 کشته و 13 بازداشتی در عملیات ضد تروریستی در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 کشته و 13 بازداشتی در عملیات ضد تروریستی در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید