به مشهد سفر نکنید

به گزارش بالیو، شورای شهر مشهد با توجه وخامت فرایند شیوع کرونا در این شهر، با صدور بیانیه ای از مردم درخواست کرد تا فعلا به فکر سفر به مشهد نباشند.

به مشهد سفر نکنید

در پی فرایند صعودی آمار مبتلایان به ویروس کرونا، شورای اسلامی شهر مشهد با صدور بیانیه ای از مسافران درخواست کرد تا از سفر به این شهر خودداری کنند . این بیانیه به شرح زیر است:

طی پیگیری های اجرا شده از طریق شورای شهر مشهد، متاسفانه تجربه سه روز اخیر در شهرمان، به لحاظ تعداد بیماران کرونایی بستری، فوتی های ناشی از کرونا و مراجعه کنندگان با تست مثبت و نیازمندان مراقبت های ویژه در قیاس با 18 ماه اخیر، بی سابقه بوده است.

با توجه به بیانیه سازمان نظام پزشکی مرکز استان و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان مشهد، از عموم شهفرایندان عزیز و فهیم مشهدی تقاضا می کنیم که از حضور در مهمانی های خانوادگی، مجالس مختلف و تجمعات پرهیز کنند؛ چراکه تجربه نشان داده ستاد ملی مقابله با کرونا توفیقی در بحث تعطیلی شهرهای با شرایط قرمز و بحرانی کشور نداشته و تنها راه پیش روی همه ما تکیه به روش های خودکنترلی است.

بررسی آمار مربوط به بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی نشان می دهد که یک سوم این افراد، غیربومی هستند که نشان از حضور چشمگیر مسافران و زائران در مشهد است.

از عموم هموطنان و شیفتگان بارگاه منور رضوی درخواست می کنیم، حداقل برای حفظ سلامت خود و خانواده شان از سفر به مشهد جدا پرهیز کنند.

امیدواریم هرچه زودتر با مناسب شدن شرایط و گذر از این شرایط بحرانی، فرصت زیارت حرم مطهر امام رضا (ع)، بدون تهدید شدن سلامت افراد فراهم آید.

گفتنی است که هم اکنون شهرستان های مشهد، سبزوار، تربت جام، قوچان، کاشمر، سرخس، درگز، بینالود و چناران در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2107

به "به مشهد سفر نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به مشهد سفر نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید