علم و تکنولوژی

مهم ترین عکس های 24 ساعت اخیر (گزارش تصویری)

از سراسر دنیا در روز گذشته عکس هایی خبری و غیر خبری از سوی عکاسان مختلف ثبت شد که برگزیده ای از آنها را اینجا ببینید.

23 اردیبهشت 1400

لغو تمدید اتوماتیک بسته اینترنت ایرانسل به 2 روش

خبرنگاران | سرویس تکنولوژی - شاید برای شما این رخ داده باشد که شارژ خریده اید و بعد از مدت کوتاهی بدون اینکه با کسی تماس گرفته باشید یا به اینترنت وصل شده باشید، شارژتان تمام شده است! یکی از دلایل وجود این مشکل، تمدید اتوماتیک بسته های اینترنتی است. اما...

20 اردیبهشت 1400

عذرخواهی جان کری به دلیل بی توجهی آمریکا به بحران آب وهوایی در دوره ترامپ

نماینده ویژه آمریکا در امور اقلیمی به دلیل پشت کردن این کشور به بحران آب و هوایی در دوران چهار ساله ریاست جمهوری دونالد ترامپ عذرخواهی کرد.

20 اردیبهشت 1400

کسانی که کرونای چینی گرفته اند انگلیسی هم می گیرند؟

خبرنگاران : عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری گفت: ویروس کرونا انگلیسی ریه فرد بیمار را سه روزه درگیر می نماید اما این شامل همه بیماران نمی گردد.

18 اردیبهشت 1400

پیکسل 6 ممکن است با چیپست اختصاصی گوگل عرضه شود

تمام گوشی های گوگل پیکسل از چیپست های ساخت کوالکام بهره می برند. روی هم رفته شرکت های سازنده گوشی های اندرویدی به تراشه های کوالکام علاقه زیادی دارند زیرا این تراشه ها از توان زیادی بهره می برند. اما طبق یک گزارش جدید، به نظر می رسد گوگل پیکسل 6 همراه با...

5 اردیبهشت 1400

(ویدئو) ربات های جنگی در ارتش فرانسه

افسران فرانسوی در اردوگاه، به همراه ربات ها آموزش نظامی دیدند.

28 فروردین 1400

خبرنگاران وزیر دفاع: فناوری های دفاعی در خدمت صنایع کشور قرار گرفته است

قزوین-خبرنگاران-وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: فناوری های دفاعی امروز در خدمت صنایع و برطرف نیازهای کشور در حوزه های مختلف قرار گرفته است.

19 فروردین 1400

طراحی نانوذراتی که دقت تصویربرداری های پزشکی را بهبود می دهد خبرنگاران

دانشمندان راهی برای کنترل اندازه نانوذرات خاص پیدا کردند تا استفاده بهینه از آن ها را در تصویربرداری با تشدید مغناطیسی و تصویربرداری مادون قرمز نزدیک بهینه سازی نمایند.

18 فروردین 1400

خبرنگاران فریب پیامک های جعلی تمدید آگهی در سایت های خرید و فروش را نخورید

اهواز - خبرنگاران - رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: فریب پیامک های جعلی یا لینک های غیرواقعی برای تمدید آگهی در سایت دیوار و شیپور که کلاهبرداران از آن برای سودجویی در فضای مجازی استفاده می کنند را نخورید.

16 فروردین 1400

یزد می تواند قطب بازسازی علمی کشور گردد

برگزیده اولین جایزه ملی بازسازی با بیان این که یزد ظرفیت تبدیل شدن به قطب بازسازی علمی در کشور را دارد، گفت: نظارت میراث یزد در مرحله تهیه طرح های بازسازی بسیار خوب بوده اما در مرحله اجرا متاسفانه ضعف های زیادی وجود دارد.

14 فروردین 1400

دانشجویان دانشگاه شیراز در مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان پیروز به کسب رتبه شدند خبرنگاران

در اولین دوره از مسابقات مسأله محور بنیاد ملی نخبگان، با نام ره نشان، شش تن از دانشجویان دانشگاه شیراز پیروز به کسب رتبه برتر شدند.

9 فروردین 1400

خرید میکروفن از صوتیران

میکروفن یکی از مهم ترین تجهیزات برای ضبط خانگی، ضبط استودیو و یا ساخت استودیو است. پس اگر تصمیم گرفتید به ضبط وکال و انواع سازها بپردازید، باید در اولین مرحله یک میکروفن با کیفیت تهیه کنید.

8 فروردین 1400

گشایش نمایشگاه و فروشگاه اینترنتی جشنواره ملی اسباب بازی از 28 بهمن

خبرگزاری خبرنگاران- نمایشگاه و فروشگاه اینترنتی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان از روز 28 بهمن 1399 گشایش می یابد.

7 فروردین 1400

بوتولیسم همچنان قربانی می گیرد؛ تلف شدن غیرعادی پرندگان مهاجر 38 روزه شد

تهران (پانا) - تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان همچنان ادامه دارد و وارد سی و هشتمین روز خود شده است و تا به امروز 20 هزار و 492 قطعه از پرندگان مهاجر تلف شدند.

4 فروردین 1400

دانش بنیان های حوزه سلامت دستاوردشان را معرفی می نمایند ، رونق تجاری سازی محصولات

فعالان فناور حوزه سلامت، تازه ترین دستاوردهایشان را معرفی و زمینه ورود به بازار تجاری را پیدا می نمایند.

1 فروردین 1400

مذاکره با فعالان نشر اسپانیا، برزیل، سوریه، قطر، مصر و اردن در ششمین فلوشیپ استانبول

به گزارش خبرنگاران، سومین روز از حضور موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در ششمین فلوشیپ استانبول، با دیدارها و مذاکراتی پیرامون همکاری های دوجانبه میان نشر ایران و کشورهای خارجی، انجام شد.

27 اسفند 1399

فهم دنیای کوانتوم بدون محاسبات دردسرساز ریاضی

به گزارش خبرنگاران، علم کوانتوم از مباحث جذاب و پرطرفدار علم فیزیک است که کاربردهای آن نیز روزبه روز آشکارتر می گردد: از مهبانگ تا تزانزیستورهای امروزی. حوزه وسیعی که شاید اینشتین، پلانک، بور، هایزنبرگ، شرودینگر، فرمی و دیراک نیز چنین گستردگی را پیش...

22 اسفند 1399

بیشترین صادرات فرآورده های نفتی ایران در زمان تحریم محقق شد

تهران (پانا) - رییس هیات مدیره شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با بیان اینکه دشمن به دنبال صفر شدن صادرات نفتی ایران و جلوگیری از صادرات محصولات پتروشیمی بود، گفت که ما نه تنها در برابر این تحریم به زانو در نیامدیم که رکورد بیشترین صادرات فرآورده های...

15 اسفند 1399

خاوازی وزیر جهاد کشاورزی شد

مجلس شورای اسلامی امروز (20 فروردین 99) جلسه علنی خود را با آنالیز صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی شروع کرد و در نهایت نمایندگان به کاظم خاوازی به عنوان وزیر کشاورزی رای اعتماد دادند.

10 اسفند 1399

طغیان مجدد کرونا با کوچکترین بی احتیاطی ، احتمال شدید بودن پیک چهارم

عضو کمیته کشوری علمی مبارزه با کرونا با بیان این عبارت که آزموده را آزمودن خطاست، عنوان نمود: دستاورد حاصل شده یعنی کاهش بار اپیدمی را مدیون همکاری مردم و اعمال محدودیت های شدید کرونایی هستیم؛ لذا باید توجه داشته باشیم که کاهش موارد فوتی و ابتلا به معنای...

9 اسفند 1399
تعداد: (318)