علم و تکنولوژی

موبایل هواوی با سیستم عامل هارمونی عرضه می شوند

وانگ چنگلو رئیس هواوی در جدیدترین کنفرانس این شرکت گفت سیستم عامل هارمونی او اس در 2020 در یک مدل موبایل به کار می رود.

6 بهمن 1398

2 شتاب دهنده حوزه معدن در دانشگاه امیرکبیر شکل گرفته است

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه ریزی برای فعالیت 2 شتاب دهنده حوزه معدنی در این دانشگاه اجرا شده که اکنون یک شتاب دهنده در برج فناوری این دانشگاه مشغول به فعالیت است.

6 بهمن 1398

تداوم کاهش تراز آب دریای خزر

رئیس سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به این که ما همچنان شاهد فرایند کاهشی تراز آب دریای خزر هستیم، گفت: در صورت تداوم این فرایند امکان وقوع شرایط ناگوار زیست محیطی در مناطق ساحلی کشور های حاشیه این دریا وجود دارد.

5 بهمن 1398

تغییر معادلات با رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه

به گزارش خبرنگاران، شعیب بهمن کارشناس مسائل بین الملل در مقاله ای نوشت: رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین که با هدف تحکیم امنیت در منطقه و با پهلوگیری شناورهای روسیه و چین در بندر شهید بهشتی چابهار شروع شده، نخستین رزمایش مرکب ایران در سال های پس از پیروزی...

5 بهمن 1398

کانادا ، انتخابی بدون تردید

بسیار رخ داده که حتی در ایده آل ترین شرایط موجود فکر های عجیب و غریبی به ذهن مان می رسد که بعضی از آن ها معقول و بسیاری از آن ها نا معقولند. یکی از این فکر هایی که شاید عجیب و غریب به نظر برسد، مهاجرت و زندگی در جایی است که تمام ایده آل های مان را داشته باشد....

4 بهمن 1398

جملات پرکاربرد ایتالیایی در سفر

اصطلاحات ایتالیاییایتالیا، کشوری است که یکی از سمبل های اروپا به حساب می آید و آنقدر جاذبه دارد که هرکسی برای یک بار هم که شده باید از آن دیدن کند. البته در زمانی که خیلی از شما برای سفر به ایتالیا برنامه ریزی می کنید شاید افرادی شما را از اینکه در ایتالیا...

4 بهمن 1398

نایب قهرمانی پونا در دور رفت لیگ برتر بدمینتون بانوان

خبرنگاران/خراسان رضوی در انتها دور رفت مرحله نهایی لیگ برتر بدمینتون بانوان، آموزشگاه پونا در صندلی دوم نهاده شد.

4 بهمن 1398

اجرای بیش از 78هزار مورد سرکشی از آثار تاریخی فارس

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: طی هشت ماه نخست امسال در عملیات های شبانه روزی 78 هزار و 726 مورد سرکشی از اماکن تاریخی این استان توسط نیروی های یگان حفاظت میراث فرهنگی و با همکاری میراث بانان افتخاری انجام شد.

3 بهمن 1398

جزئیات واگذاری 33 بنای تاریخی توسط صندوق احیا اعلام شد

صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، 33 بنای تاریخی را در 16 استان به منظور احیا، مرمت و بهره برداری مدت مشخص به مزایده گذاشت.

27 دی 1398

ایرج راد: امیرکبیر و وزیرمختار بهترین کارهایم هستند

ایرج راد گفت: وقتی هر بازیگری نقشی را می پذیرد، در گام نخست حتماً آن نقش باید دارای ویژگی های قابل قبولی باشد. متن به لحاظ چارچوب یک اثر نمایشی باید خوب باشد. البته عوامل نیز مهم هستند.

26 دی 1398

رنگ آمیزی ساختمان

http://up.sakhtemanchi.com/uploads9894/157658441536620.mp3

24 دی 1398

به هر پیام رسانی اعتماد نکنید!

کارشناسان و محققان امنیتی به کاربران هشدار داده اند که تنها از پیام رسان های مجهز به قابلیت رمزنگاری پیشرفته برای ارسال پیام و سایر اطلاعات شخصی خود استفاده کنند.

23 دی 1398

ربات زیرآبی ناسا اقیانوسهای دیگر سیارات را رصد می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، آزمایش ربات مذکور برای پی بردن به میزان استحکام و مقاومت آن در آب های سرد ایستگاه کیسی در قطب جنوب صورت می گیرد.

20 دی 1398

اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه اندازی ایستگاه مولوی

مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه ساخت ایستگاه مولوی به لحاظ عبور از بافت تاریخی و قدیمی حائز اهمیت است، گفت:اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه اندازی این ایستگاه در آذر محقق می شود.

14 دی 1398

ایران میزبان هنر خوشنویسی راه ابریشم

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران گفت: اردیبهشت ماه سال آینده ایران میزبان برنامه بزرگ هنر خوشنویسی راه ابریشم خواهد بود و ثبت این رویداد در اطلس ونسکو پذیرفته شد.

5 دی 1398

تولید آزمایشگاهی فیلتر تصفیه آب با قابلیت خود تمیزکنندگی

محققان دانشگاه رازی کرمانشاه پیروز به سنتز نوعی غشای نانوکامپوزیتی با قابلیت خودتمیزکنندگی شدند. در ساختار این غشاها از نانوذرات فتوکاتالیست استفاده شده به نحوی که با دریافت نور خورشید، گرفتگی غشا تا حدود زیادی مرتفع می شود.

3 دی 1398

باید دانشگاه و محیط های پژوهشی را به فعالین اقتصادی نزدیک کنیم

خبرنگاران/خوزستانرئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: در هفته پژوهش باید بتوانیم به هدف اصلی خود که نزدیک شدن هرچه بیشتر دانشگاه و محیط های پژوهشی به فعالین اقتصادی در عرصه های مختلف است، برسیم.

2 دی 1398

کاهش 28 درصدی ارزش دلاری صادرات استان نسبت به سال گذشته

خبرنگاران/خراسان رضوی ناظر گمرکات استان خراسان رضوی گفت: ارزش دلاری صادرات استان در هفت ماه نخست سال 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28 درصد کاهش داشته است.

2 دی 1398

مقررات رای گیری رشته بهترین فیلم بین المللی اسکار تغییر کرد

آی سینما: آموزشگاه اسکار مقررات مربوط به رای دادن در رشته بهترین فیلم بین المللی -که تا سال گذشته با عنوان رشته بهترین فیلم خارجی زبان شناخته می شد- را تغییر داده و در شیوه جدید تعداد بیشتری از اعضا می توانند نامزدهای نهایی این رشته را از میان ده نامزد...

30 آذر 1398

تنها کاروانسرای مدور ایران نیازمند توجه مسئولان است

مدیر تنها کاروانسرای مدور ایران که پس از مرمت و تبدیل به اقامتگاه سنتی برای گردشگران خارجی پیروز به کسب دیپلم افتخار یونسکو در سال 2006 میلادی شد، می گوید: این اقامتگاه با وجود پیگیری های مکرر هنوز فاقد امکانات زیرساختی مانند آب آشامیدنی، سوخت و تلفن است.

27 آذر 1398
تعداد: (118)