فرهنگ و هنر

نقاره خانه شیخ صفی الدین اردبیلی راه اندازی می گردد

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی اردبیل گفت: نقاره خانه شیخ صفی الدین اردبیلی راه اندازی خواهد شد تا در مناسبت های ملی، مذهبی و تاریخی مورد استفاده قرار گیرد.

13 مرداد 1399

موزه های قزوین 14 و 15 خرداد باز هستند

موزه های استان قزوین در تعطیلات 14 و 15 خرداد ماه به روی شهروندان و گردشگران باز هستند.

11 مرداد 1399

اقدامات ریاضتی بن سلمان خشم مردم عربستان را به دنبال دارد

به گزارش خبرنگاران، روزنامه القدس العربی در مطلبی به نقل از منابع فرانسوی از شرایط سختی که سیاست های ریاضت مالی آل سعود بر مردم این کشور حاکم نموده است، پرده برداشت.

4 مرداد 1399

آغه زمان؛ محله ای با معماری منسجم و هویت اصیل تاریخی

محمد رشیدی، معاون میراث فرهنگی استان کردستان با اشاره به موقعیت محله قدیمی گفت: محله آغه زمان با مساحت نزدیک به 25 هکتار در هسته مرکزی شهر سنندج قرار گرفته است که در حال حاضر با احداث خیابان شهیدان نمکی در اوایل دهه 60 به دو قسمت آغه زمان شمالی و جنوبی تقسیم...

4 مرداد 1399

خبرنگاران تَمَرد و سرکشی مردم در اجرای آبله کوبی

تهران- خبرنگاران- ادوارد جنر پزشک انگلیسی، واکسیناسیون در برابر بیماری آبله را بنیان گذاشت؛ بیماری که در ایران نیز از دوره قاجار شیوع پیدا کرد اما اجرای آبله کوبی از همان شروع با تَمَرد و سرکشی مردم انجام می گرفت و با وجود همه فشارها و اجبارهای حکومتی،...

3 مرداد 1399

خیام نام آشنای هفت اقلیم دنیا است

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیغام سیدعباس صالحی آمده است: در آسمان پرستاره تاریخ تمدن و اندیشه ایران، حکیم خیام نیشابوری نامی آشنا برای عموم ایرانیان و هفت اقلیم دنیا است. اگر نگوییم خیام دنیای ترین...

2 مرداد 1399

سی دی پراجکت با گذر از یوبی سافت، باارزش ترین شرکت بازی سازی اروپا شد

شرکت بازی سازی سی دی پراجکت توانسته است اسما به بزرگترین شرکت بازی سازی اروپا تبدیل گردد. سهام سی دی پراجکت رشد بزرگی را در چند وقت اخیر تجربه نموده؛ طوری که در حال حاضر سی دی پراجکت بین شرکت های بازی سازی اروپا، رتبه اول را از نظر ارزش بازار دارد.

1 مرداد 1399

برگزاری دوره آموزشی هنر میناکاری ملیله در زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از برگزاری دوره هنر میناکاری ملیله در زنجان اطلاع داد.

18 تیر 1399

گردشگری ریلی در غرب استان اصفهان محقق می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از برنامه ریزی به منظور توسعه شبکه ریلی در غرب استان و توسعه گردشگری در این مناطق اطلاع داد.

18 تیر 1399

اعلام جدول زمانی برنامه های درسی 17 اردیبهشت شبکه 4 و آموزش

جدول زمانی پخش برنامه های درسی دانش آموزان دوره های ابتدایی و متوسطه که در روز چهارشنبه 17 اردیبهشت به وسیله شبکه های چهار و آموزش رسانه ملی پخش می گردد، اعلام شد.

13 تیر 1399

کتاب بازار ایرانی، تجلی معماری حواس تألیف و چاپ شد

کتاب بازار ایرانی؛ تجلی معماری حواس از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز تألیف و به چاپ رسید.

12 تیر 1399

ماجرای جعلی بودن مدرک تحصیلی یک منتخب مجلس یازدهم، تکلیف کرسی بهارستان در حوزه انتخابیه تفرش چه می گردد؟

تأیید وزارت علوم مبنی بر جعلی بودن مدرک تحصیلی منتخب مردم تفرش احتمال برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس در این حوزه انتخابیه را تقویت نموده است.

8 تیر 1399

آشنایی با سفر به سوچی در 3 روز

سفر به سوچی روسیه در 3 روزدر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران دیدنی های از شهر سوچی روسیه را قرار داده ایم که در آن می توانید سفر به سوچی روسیه در 3 روز را بچشید. پس برای آشنایی بیشتر با این شهر زیبا در ادامه با ما همراه باشید.

6 تیر 1399

انتها عملیات عمرانی مجتمع خدماتی بهداشتی در روستای گردشگری بیدوی زاوه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه و زاوه از خاتمه مراحل احداث مجتمع خدماتی بهداشتی روستای گردشگری بیدوی در زاوه اطلاع داد.

4 تیر 1399

مقبره ناپلئون، امپراطور عظیم فرانسه، عکس

مقبره ناپلئون بناپارت در سردابه مرکزی کلیسای اگلیس دو دوم در شهر پاریس واقع شده است. بقایای جسد امپراطور ناپلئون از طریق شش تابوت با جنس های مختلف نگهداری می گردد که برخی از این تابوت ها از موادی مانند چوب ماهون، بلوط و یا آبنوس هستند و هرکدام در داخل...

4 تیر 1399

بازیکن هرتابرلین به خاطر شوخی با کرونا محروم شد

باشگاه هرتابرلین، سالمون کالو، مهاجم اهل ساحل عاج خودش را به خاطر شوخی حین آزمایش کرونا موقتا محروم کرد.

29 خرداد 1399

خسارت 7 میلیاردی کرونا به علیصدر

خبرنگاران/همدان سرپرست شرکت سیاحتی علیصدر از خسارت هفت میلیارد تومانی این مجموعه به علت شیوع کروناویروس اطلاع داد و گفت: پیش بینی می شد در فروردین ماه سال 99 مجموعه سیاحتی علیصدر و عباس آباد هفت میلیارد درآمد داشته باشند.

28 خرداد 1399

در لیست سفرهایتان، بازدید از باکو را از قلم نیندازید!

بازدید از باکودر میان کشورهای همسایه ایران، یکی از زیباترین و البته هم مرز با کشورمان، جمهوری آذربایجان است. برای بازدید از باکو چه از طریق جاده های پر پیچ و خم، سرسبز و زیبای آن و چه از طریق خرید بلیط هواپیما زمان زیادی را صرف نخواهید نمود. به راحتی می...

24 خرداد 1399

جزء از کل، کتابی که پدیده ادبیات استرالیا شد

برخی کتاب ها مدت ها در کتابخانه در صف انتظار مطالعه می مانند و دلیل این انتظار هم فقط وحشتی است که از عطف قطور کتاب به آدم منتقل می گردد! کتاب جزء از کل یکی از همین کتاب هاست. تقریبا هر کسی که این کتاب را خوانده، با هیجان درباره ش حرف می زند یا حتی اگر اولین...

20 خرداد 1399

آنالیز فنی نسل جدید هیوندای i 30

هیوندای i 30 که طراحی، توسعه، آزمایش و فراوری آن در اروپا صورت گرفته است، 4340 میلی متر طول، 1795 میلی متر عرض و 1455 میلی متر ارتفاع دارد، فاصلهٔ بین دو محور آن نیز 2650 میلی متر است.

17 خرداد 1399
تعداد: (186)