مقالات گردشگری

10 بازیگر زن خوبی که اسکار در دهه اخیر نادیده شان گرفت

آموزشگاه اسکار ابزار سودمندی در بزرگداشت دستاوردهایی است که درون صنعت سینما اتفاق می افتند. اما آن ها غالبا از بدنه متمایزی که باعث بزرگی و شکوه سینما می شوند دور هستند. در حالی که بسیاری از فیلم ها و بازی هایی که به آن ها توجه شده قوی هستند و استحقاق این...

26 مهر 1399

نخست وزیر عراق: قرار نیست بغداد پستچی ایران و آمریکا باشد

مصطفی الکاظمی در آستانه سفر به آمریکا خاطرنشان کرد حامل هیچ پیامی از سوی مقام های تهران به سران واشنگتن نیست و ایفای نقش پستچی را در روابط این دو کشور رد کرد.

15 مهر 1399

معاون وزیر راه: در دوره تحریم تعداد زیادی هواپیما خریدیم ، کوشش آمریکا برای زمین گیر کردن صنعت هوایی کشور

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در دوره تحریم ها توانستیم هواپیما های زیادی خریداری نموده و شرکت های هواپیمایی جدید تاسیس کنیم.

12 مهر 1399

مچالگی، انجماد یا واپاشی؛ دنیا چطور به سرانجام می رسد؟

اخترشناسان برای پیش بینی انتها جهان بیش از همه چیز به انفجار عظیم آغازین یا مه بانگ متکی هستند. در پی این انفجار که سرمنشأ جهان کنونی ما محسوب می گردد، ستاره ها، سیاره ها، کهکشان ها و حیات به وجود آمدند و جهان آغاز به منبسط شدن کرد. امری که تا هم اکنون...

9 مهر 1399

یاری 65 میلیون یورویی کشور های اروپایی به لبنان

رهبران دنیا عصر یکشنبه در نشست کشور های حامیِ اقتصادی لبنان که به میزبانی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، متعهد شدند ضمن یاری به بازسازی شهر و بندر بیروت از بارِ بدهی های بین المللی دولت این کشور بکاهند.

7 مهر 1399

نحوه برگزاری متفاوت ترین حج در میانه پاندمی کرونا ، زیارت با ماسک و لباس احرام نانو

زائران ماسک زده که در گروه های کوچک حرکت می کنند روز چهارشنبه 8 مرداد وارد شدن به مکه را برای برگزاری مراسم حج امسال که پاندمی کرونا کاملا آن را تغییر داده است، آغاز کرده اند.

3 مهر 1399

خبرنگاران استاندار: باوجود تحریم اقدامات توسعه ای در گلستان ادامه دارد

گرگان - خبرنگاران - استاندار گلستان گفت که باوجود تحریم و محدودیت منابع دولت فرایند رو به رشد و توسعه استان ادامه دارد و طی سال جاری بهره برداری از برخی طرحهای بزرگ منطقه آغاز می شود.

2 مهر 1399

آتش سوزی در یکی از موزه های تهران

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: ساعت 10:34 امروز یک مورد مشاهده دود در یک ساختمان اداری متعلق به موزه ملک واقع در خیابان امام خمینی به سامانه 125 سازمان آتض نشانی اطلاع داده شد.

31 شهریور 1399

خبرنگاران بازدید استاندار خراسان جنوبی از طرح های عمرانی شهر آبیز

بیرجند - خبرنگاران - استاندار خراسان جنوبی از پروژه بهسازی ورودی شهر آبیز و پروژه احداث زیرساخت های کمپ گردشگری در این منطقه بازدید کرد.

27 شهریور 1399

مقابله به مثل چین: تعطیلی کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو

آمریکا 3 روز پیش کنسولگری چین در شهر هیوستون ایالت تگزاس را تعطیل و 3 روز فرصت داد تا این درخواست اجرایی شود.

25 شهریور 1399

ترکیه مجوز تمام پروازهای تهران به استانبول را لغو کرد ، مرز هوایی ایران و ترکیه دوباره بسته شد

شرکت های هواپیمایی داخلی از ابطال مجوز پروازهای تهران - استانبول - تهران خبر دادند و اعلام کردند: با تصمیم ترکیه مرز هوایی ایران و ترکیه دوباره بسته شد.

22 شهریور 1399

کشف گورستانی عظیم در مجموعه مسجد صفی رشت

معاون میراث فرهنگی گیلان از انتها برآورد در مورد بنای تاریخی مسجد صفی رشت اطلاع داد و گفت: با توجه به اکتشافات انجام شده تعیین شده است که بخشی از بنای مسجد صفی بر روی یک گورستان قرار گرفته است.

17 شهریور 1399

آبشار ایگواسو؛ دیدنی حیرت آور در مرز آرژانتین و برزیل

امروز می خواهیم درباره این آبشار زیبا یعنی آبشار ایگواسو برزیل بنویسیم. براساس مقاله آبشار ایگواسو کجاست باید بدانید که آبشار حیرت آور در مرز بین آرژانتین و برزیل قرار گرفته است. ایگواسو به معنای آب عظیم بوده که با طول 2700 متر در سال 1541 توسط آلوار نونز...

15 شهریور 1399

استقرار یگان حفاظت میراث فرهنگی در میمند جهانی

سیدهادی جعفری، سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به این که منظر فرهنگی روستا دستکند میمند در سال 1394 در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است، اضافه نمود: به منظور پیشگیری از دخل و تصرف در روستای...

8 شهریور 1399

بهترین اقامتگاه های ساحلی در تایلند

اقامتگاه های ساحلی در تایلندسواحل تایلند بخاطر داشتن جزایر بسیار زیبا و بیشمار در بین مردم جهان معروف است. این سواحل زیبا هرساله مسافران زیادی را در خود جای می دهد و بخاطر تعداد زیاد مسافران, تعداد اقامتگا ه های ساحلی در تایلند زیاد است و شما می توانید...

6 شهریور 1399

ماجرای پایگاه های ترکیه در شمال عراق چیست؟

ایسنا نوشت: عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق از وجود 21 پایگاه نظامی غیر رسمی ترکیه در اقلیم کردستان خبر داد.

5 شهریور 1399

گاهی حجم حماقتی که مشاهده می کنیم، آنقدر زیاد است که نمی توانیم از به اشتراک گذاری شان خودداری کنیم! گالری عکس

نه! نمی گردد! گاهی آنقدر کارهای عجیب و نابخردانه و توام با حماقتی از اطرافیان خود می بینیم که دوست داریم زمین دهان باز کند و ما را برهاند. این طور وقت ها یکی از کارهای تسکین دهنده، اشتراک این تجارب ناخوشایند است.

4 شهریور 1399

دلخوری سرمربی استقلال از سعادتمند درپی سفر به ایتالیا

سرمربی آبی ها اعتقاد دارد این سفر می توانست در زمان دیگر و یا در سکوت خبری انجام گردد.

3 شهریور 1399

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان به توریسم درمانی تبدیل گردد

خبرنگاران/لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان گفت: مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان باید توسعه پیدا نموده و به مرکز توریسم درمانی تبدیل گردد.

30 مرداد 1399

ظریف وارد مسکو شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دومین مقصد سفرش و پس از سفر به ترکیه، وارد روسیه شد تا با همتای روس خود ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه و آخرین شرایط برجام را مورد بحث و گفت وگو قرار دهد.

24 مرداد 1399
تعداد: (323)