تلاش طرح بشارت 1452 جذب حداکثری جوانان است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، پرویز امیری تهیه کننده بشارت 1452 در شبکه قرآن و معارف سیما در تشریح جزئیات این برنامه گفت: طرح ملی حفظ قرآن کریم که هرساله به همت شبکه قرآن و معارف سیما برگزار می‌شود، امسال نیز با محوریت حفظ ملی جزء 30 قرآن کریم در حال برگزاری است و این ویژه برنامه نیز در راستای این طرح همه روزه از ساعت 18 الی 20 به صورت زنده روی آنتن شبکه قرآن می رود.

تلاش طرح بشارت 1452 جذب حداکثری جوانان است

وی اضافه کرد: این برنامه با بخش‌های متنوع و جذابی از جمله کارشناسی قرائت، حفظ، مفاهیم و ترجمه آیات جزء 30 با حضور استادان و کارشناسان، ارتباط با شبکه‌های استانی و مراکز برگزار کننده طرح، ارائه نکات آموزشی، گفتگو با نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران و چهره های شاخص قرآنی در بخش معرفی الگوهای موفق اجتماعی، مسابقه حضوری حفظ و مفاهیم جزء 30 با حضور قرآن آموزان موسسات قرآنی، مسابقه پیامکی و... تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.

امیری عنوان کرد: بارگذاری عکس و کلیپ های مرتبط با قرائت، حفظ و نشر مفاهیم جزء 30 قرآن کریم در فضای اجتماعی و انتشار این تصاویر با نام و مشخصات خود افراد، در راستای ایجاد اقبال عمومی مخاطبان نیز از دیگر بخش هایی است که برای مخاطبان این طرح قرآنی در نظر گرفته شده است.

تهیه کننده بشارت 1452 با اشاره به اهداف این برنامه عنوان کرد: در حالی که خوشبختانه شاهد استقبال عمومی بسیار خوبی از طرح بشارت در میان عموم مردم هستیم ولی تمامی آیتم ها در راستای جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به یادگیری مباحث قرآنی و ترویج فرهنگ انس با قرآن کریم در جامعه، ضبط، تولید و پخش می‌شود که امیدواریم به اهداف و چشم اندازهای تعیین شده دست یابیم.

وی در انتها با دعوت از عموم مردم قرآنی برای حضور در این طرح، یادآور شد: مخاطبان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی مانند شبکه های اجتماعی و پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه qurantv.ir به پویش ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 بپیوندند.

محور طرح بزرگ قرآنی بشارت 1452 حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم است که در سه فصل تابستان (از سوره ناس تا سوره زلزال)، پاییز (از سوره بینه تا سوره طارق) و زمستان (از سوره بروج تا سوره نبأ) به آن پرداخته می‌شود.

منبع: mehrnews.com

به "تلاش طرح بشارت 1452 جذب حداکثری جوانان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش طرح بشارت 1452 جذب حداکثری جوانان است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید