صدور حکم جلب برای 17 افسر عراقی

به گزارش بالیو، ایسنا نوشت: دولت محلی در استان ذی قار در جنوب عراق 17 حکم جلب برای تعدادی از افسران و مقامات محلی به اتهام سرکوب اعتراضات صادر کرده است.

صدور حکم جلب برای 17 افسر عراقی

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، دولت محلی در استان ذی قار واقع در جنوب عراق گفت، 17 حکم جلب در حق تعدادی از افسران و مسؤولان محلی از جمله سپهبد جمیل الشمری، مسؤول گروه بحران این استان در جریان تظاهرات ها صادر شده است.

به همین دلیل، حازم الکنانی، معاون استاندار ذی قار در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: دستورات لازم برای دستگیری تمامی افسرانی که در سرکوب تظاهرات در استان ذی قار مشارکت داشتند و همچنین حکم بازداشت جمیل الشمری و ممنوع السفر شدن وی و نیز مصادره اموال منقول و غیرمنقول او مجددا صادر شده است.

وی در ادامه افزود: حدود 400 دادخواست قضایی علیه تظاهرکنندگان صلح جو در استان ذی قار لغو شد.

الکنانی همچنین شرح داد: در حضور نمایندگانی از خانواده های شهدا، فرمانده پلیس ذی قار و گروهی از تظاهرکنندگان نشستی در دفتر کار محمد حیدر حسین، رئیس دادگاه استیناف ذی قار با هدف بررسی امور مربوط به تظاهرات و اقدامات حقوقی در حق متهمان سرکوب تظاهرات و دادخواست ها علیه تظاهرکنندگان برگزار گشت.

معاون استاندار ذی قار ادامه داد: در جریان این دیدار رئیس دادگاه استیناف ذی قار، خانواده شهدا و تظاهرکنندگان را در جریان تمام مراحل قانونی اتهامات مربوط به تظاهرات و تدابیر دادگاه در دوره اخیر و نیز صدور 15 حکم بازداشت در حق افسران دستگاه های امنیتی که در سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مشارکت داشتند و همچنین صدور حکم بازداشت جبار الموسوی، رئیس سابق کمیته امنیتی و مصادره اموال منقول و غیرمنقول وی در پرونده رخدادهای بیست و ششم اکتبر گذشته قرار داد.

وی همچنین تاکید کرد: پنج تن از تظاهرکنندگان متهم به قتل نیروی پلیس در رخدادهای روز پنجم اکتبر 2019 پس از تبرئه و ثابت نشدن هیچ دلیلی برای محکومیت شان و لغو بیشتر شکایت های ارائه شده علیه تظاهرکنندگان صلح جو که نزدیک به 400 شکایت می رسد، آزاد شدند و انجام تحقیقات گسترده در خصوص پرونده های مربوط به انفجارها و عملیات ترورها آغاز شده است.

310 310منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1191

به "صدور حکم جلب برای 17 افسر عراقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور حکم جلب برای 17 افسر عراقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید