مشاهده موش گوزن ویتنامی پس از 30 سال

به گزارش بالیو، موش گوزن ویتنامی که آخرین بار در سال 1990 مشاهده شده بود و تصور می شد نسلش منقرض شده است، پس از 30 سال برای اولین بار مشاهده شد.

مشاهده موش گوزن ویتنامی پس از 30 سال

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

موش گوزن ویتنامی که در طول 30 سال گذشته هیچ اثری از آن نبود، اخیراً در ویتنام رؤیت شده است و به ترکیبی از موش و گوزن شباهت دارد. هرچند که اسم این حیوان هم باعث می گردد، چنین ذهنیتی داشته باشیم. اسم دقیق تر آن موش گوزن پشت نقره ای است که توسط دانشمندان حفاظت از حیات وحش جهانی در ناحیه بوم شناختی آنامیتی بزرگ ویتنام دوباره کشف شد. از سال 1990 هیچ کس این گونه را مشاهده ننموده بود و به همین دلیل گفته می شد که نسل آن به واسطه شکار به وسیله تله های سیمی منقرض شده است.

دوربین های تله ای طی یک دوره 10 ماهه، بیش از 2000 عکس از این گونه ها گرفته اند؛ اما همچنان معین نیست که چه تعداد از آن ها در این منطقه حضور دارند. این حیوانات، سُم دارند و به کوچکی یک خرگوش هستند.

سر آن ها به رنگ خرمایی است، در حالی که اطراف آن را موهای خاکستری احاطه نموده اند. اعتقاد بر این است که موش گوزن، کوچک ترین حیوان سُم دار جهان به شمار می رود. سرپرست این تیم پژوهشی می گوید:

پس از کشف این موضوع که موش گوزن هنوز هم وجود دارد، نباید دوباره این جانور را گم کنیم و اکنون خیلی سریع به دنبال بهترین راه برای حفاظت از آن ها هستیم. یکی از این راه ها، متوقف کردن استفاده از تله های سیمی برای شکار این حیوان در منطقه است، یک روش شکار بسیار مخرب که منجر به علائم گسترده جنگل خالی (به اکوسیستمی گفته می گردد که فاقد هرگونه پستاندار بزرگ باشد) در ویتنام شده و گونه های زیادی از کوهستان آنامیتی را به آستانه انقراض کشانده است.

کشف موش گوزن نادر، امیدواری هایی ایجاد نموده است که سایر گونه هایی که گفته می گردد منقرض شده اند، شاید همچنان در حیات وحش رؤیت شوند. در واقع اوایل امسال بود که بزرگ ترین زنبور جهان پس از 38 سال در اندونزی پیدا شد. ضمناً می توانید تورهای ارزان ویتنام را در خبرنگاران آنالیز و مقایسه کنید.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 557

به "مشاهده موش گوزن ویتنامی پس از 30 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده موش گوزن ویتنامی پس از 30 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید