گردشگری ظرفیتی مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان سمنان

به گزارش بالیو، ظرفیت مهم گردشگری موجود در استان سمنان، این استان را به سمت و سویی پیش برده است که امروز رونق صنعت توریسم به یکی از محورهای توسعه استان سمنان بدل شده است.

گردشگری ظرفیتی مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان سمنان

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران از سمنان، بارها و بارها از زبان مسئولان مختلف ضرورت و اهمیت توجه به این بخش بیان شده است؛ اما امروز این اهمیت جلوه ای دیگر دارد.

سمنان با آثار کم نظیر تاریخی و جاذبه های بکر طبیعی که در خود دارد؛ می تواند به عنوان یکی از قطب های گردشگری ایران و چه بسا منطقه به شمار آید؛ البته این هدف به شرطی محقق می گردد که همه مسئولان برای این مهم عزمی جدی داشته باشند.

در این زمان است که می توان گفت صنعت توریسم سبب رونق پایدار در اقتصاد استان سمنان شده و به نوعی اقتصاد مقاومتی در استان سمنان در این بخش محقق شده است.

اما امروز و در بیستمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان، فرمانداران شهرستان های این استان به ظرفیت مهم گردشگری در شهرستان های خود اشاره و بر ضرورت توجه به آن تأکید کردند که این خود نکته ای بسیار امیدبخش برای رونق صنعت توریسم در استان سمنان است.

کمبود آب عمده ترین مشکل اجرای بعضی از طرح های اقتصاد مقاومتی سمنان است، وجود 50 آب انبار قدیمی و تاریخی در شهر سمنان

فرماندار سمنان کمبود آب را عمده ترین مشکل اجرای بعضی از طرح های اقتصاد مقاومتی سمنان دانست گفت: در حال حاضر 10 فرصت سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت در این شهرستان فراهم است؛ اما به علت کمبود آب اجرای این طرح ها با مشکل روبرو است.

سید عباس دانایی بعدازظهر امروز در بیستمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان که در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان برگزار گردید به بعضی از ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان سمنان اشاره نمود و گفت: کمبود آب به عنوان یکی از مهم ترین مسائل در این بخش مطرح است.

فرماندار سمنان به بعضی از ظرفیت های گردشگری در این شهرستان نیز اشاره نمود و گفت: سمنان ازنظر گردشگری و صنعت بهارخوابتم دارای پتانسیل های زیادی است.

دانایی از وجود 50 آب انبار قدیمی و تاریخی در شهر سمنان اطلاع داد و گفت: این آب انبارها ظرفیت مناسبی برای جذب توریسم و گردشگر به این شهرستان هستند.

وی بر ضرورت معرفی و شناساندن این ظرفیت ها و پتانسیل ها گردشگری برای گردشگران تأکید کرد و گفت: دفترچه راهنمای سرمایه گذاری برای معرفی ظرفیت های شهرستان سمنان در دست تدوین و تهیه است.

فرماندار سمنان با اشاره به بعضی از فواید تدوین این دفترچه راهنما گفت: با انتشار این دفترچه، سرمایه گذاران در بخش های مختلف، با ظرفیت های و پتانسیل های سمنان آشنا شده و زمینه ایجاد سرمایه گذاری و همچنین توسعه صنعت توریسم فراهم می گردد.

دانایی به بعضی از فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان سمنان اشاره نمود و اضافه نمود: طرح توسعه و بازآفرینی اطراف امام زاده یحیی (ع) شهر سمنان یکی از این ظرفیت ها است.

وی اضافه نمود: احداث واحد تولیدی کاغذ از کربنات، احداث مرکز تخصصی قلب و عروق، ایجاد مرکز بین المللی کویر نوردی و غیره از دیگر ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان سمنان برای سرمایه گذاری است.

بیابانک اکو موزه حاشیه کویر در استان سمنان است

فرماندار سرخه نیز در این نشست با اشاره به اینکه ظرفیت های بسیار زیادی در صنعت توریسم این شهرستان نهفته است بیان نمود: روستای بیابانک به عنوان اکو موزه حاشیه کویر ظرفیتی بکر برای جذب گردشگر داخلی و خارجی است.

علی محمد مؤیدی زاده با اشاره به اینکه آبگرم منطقه افتر در شهرستان سرخه و نیز تلخاب لاسجرد نیز ظرفیتی مهم برای گردشگری این شهرستان محسوب می شوند بیان نمود: کاروانسرای شاه عباسی لاسجرد نیز می تواند به عنوان یکی دیگر از ظرفیت های این بخش در سرخه محسوب گردد.

وی اضافه نمود: موقعیت مناسب این کاروانسرای تاریخی و قرار داشتن آن در جهت سمنان به تهران نیز ظرفیت گردشگر پذیر بودن آن را اضافه نموده است.

فرماندار سرخه با اشاره به دیگر ظرفیت های گردشگری این شهرستان، بر ضرورت واگذاری آن به بخش خصوصی برای سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه تأکید کرد.

آرادان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل گردد

فرماندار آرادان نیز در این جلسه تردد سالانه میلیون ها زائر حرم مطهر رضوی از این شهرستان را یکی از مهم ترین ظرفیت های موجود برای رونق بخش گردشگری آرادان دانست و اضافه نمود: باید آرادان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل گردد.

سعید افشار نادری اضافه نمود: ایجاد بازارچه های دائمی محصولات و صنایع دستی آرادان در این جهت می تواند به رونق اقتصاد پایدار آرادان بینجامد.

وی با بیان اینکه مراکز توریستی و تفریحی آرادان نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم در آن است؛ بر ضرورت واگذاری آن به بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت های گردشگری آرادان تأکید کرد.

وجود معادن سنگ های تزیینی در شمال این شهرستان را دیگر ظرفیت سرمایه گذاری این شهرستان برشمرد و گفت: بیشتر این معادن درگذشته فعالیت داشته اند؛ اما امروز به علت بعضی مسائل غیرفعال بوده و متوقف شده اند.

فرماندار دامغان نیز در این نشست به فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان دامغان اشاره نمود و گفت: وجود محصولات کشاورزی مرغوبی مانند پسته از دیگر فرصت های سرمایه گذاری در این شهرستان است.

صنایع تبدیلی و فرآوری در دامغان ایجاد گردد

علی اصغر مجد با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم برای فرآوری این محصول اضافه نمود: در حال حاضر زیرساخت های لازم برای بسته بندی صادراتی و فرآوری پسته در شهرک صنعتی شهرستان دامغان فراهم است.

وی بر ضرورت جذب سرمایه گذار برای افزایش صادرات این محصول تأکید کرد و اضافه نمود: باید زمینه های جذب سرمایه گذار در این حوزه فراهم گردد.

فرماندار دامغان به دیگر فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان دامغان اشاره نمود و گفت: مجتمع دام پروری امیرآباد دامغان با زیربنای 62 هکتار زمین و جود زیرساخت های لازم از دیگر فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان دامغان به شمار می رود.

مجد اعلام نمود: شهرستان دامغان دارای ظرفیت های متعددی برای توسعه است؛ بنابراین می بایست برای ایجاد توسعه و استفاده مناسب از ظرفیت های موجود سرمایه گذار جذب گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 819

به "گردشگری ظرفیتی مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری ظرفیتی مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید