آمریکا هواپیمای مالزی را سرنگون نموده است

به گزارش بالیو، خبرنگاران:یک کاپیتان بازنشسته بر این باور است که امریکا بر حادثه گم شدن هواپیمای بویینگ 777 پرواز NH370 مالزی سرپوش می گذارد و احتمالا این هواپیما ربوده شده و امریکا از ترس یک اقدام تروریستی، آن را هدف قرار داده است.

آمریکا هواپیمای مالزی را سرنگون نموده است

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش بالیو به نقل از شبکه العالم، مارک دوگان رئیس سابق خطوط هوایی پروتیوس در مقاله ای که در روزنامه پاریس مچ چاپ شده است، نوشت: هواپیمای مالزیایی گم شده در هیچ کدام از مناطق معین شده توسط دولت سقوط نکرده بود و گروه های نجات در مناطقی که به اشتباه تعیین شده بود به جستجو می پرداختند.

دوگان بر این باور است که هواپیمای بویینگ 777 که حامل 239 نفر بود، در نزدیکی جزیره دیه گو گارسیا در اقیانوس هند سقوط کرده است. به عقیده وی این هواپیما ابتدا ربوده شده و پس از آن امریکا از بیم یک حمله تروریستی احتمالی، مشابه حملات 11 سپتامبر 2011، اقدام به سرنگونی آن کرده است.

این کاپیتان عقیده دارد که انگلیس در این جزیره کوچک دارای پایگاه نظامی بود و آن را در اختیار امریکایی ها قرار داده است و این پایگاه بسیار قوی است. بنابراین کاملا غیرمنطقی است که امریکایی ها هیچ ردی از این هواپیما نیافته باشند.

وی با اشاره به اینکه امریکایی ها، پس از ربوده شدن هواپیماهی مذکور توسط هواپیماربایان اقدام به سرنگونی آن کرده اند، گفت: امریکایی ها با این اقدام کوشش کرده اند تا یک توطئه تروریستی احتمالی را خنثی کنند.

وی در این باره به اظهارات ساکنان جزیره دیه گو گارسیا استناد می نماید که گفته اند هواپیمایی را مشاهده کرده اند که بر فراز جزیره پرواز می کرده است.

یک صیاد از ساکنان این جزیره می گوید: هواپیمای بسیار بزرگی را دیدم که بر فراز ما با ارتفاع کمی در حال پرواز بود. وی می افزاید که این هواپیما به رنگ هواپیماهای خطوط هوایی مالزی یعنی قرمز و آبی با پس زمینه سفید بود.

این کاپیتان فرانسوی، با اشاره به تکنولوژی پیشرفته هواپیمای بوئینگ، بر این باور است که این هواپیما به وسیله کنترل از راه دور ربوده شده و سپس به منطقه دیه گو گارسیا راهنمایی شده است. همچنین آتش سوزی در داخل آن باعث شده است تا کادر پرواز دستگاههای الکترونیک آن را خاموش کنند و این امر به مخفی شدن آن در رادارها انجامیده است.

به گفته داگان، کلیه سرنشینان هواپیما بر اثر آتش سوزی دچار خفگی شده اند. اما آتش مذکور هیچ گونه زیانی به سطح خارجی هواپیما نرسانده است و هواپیما با استفاده از کنترل اتوماتیک به سفر خود ادامه داده است تا اینکه سوخت آن، تمام شده و به قعر اقیانوس سقوط کرده است.

داگان همچنین گفت: پس از افشای این اطلاعات، یک افسر دستگاه اطلاعات انگلیس وی را تهدید کرده و درباره خطرات تحقیق درباره پرواز NH370 مالزی هشدار داده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 503

به "آمریکا هواپیمای مالزی را سرنگون نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا هواپیمای مالزی را سرنگون نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید