آنچه باید به نام برنامه نویس فرانت، اند برای مصاحبه شغلی بدانید

به گزارش بالیو، برنامه نویس های فرانت-اند عموما افرادی هستند با خلاقیت های بصری بالا، مهارت های طراحی عالی، ذوق بسیار برای خلق صفحات وب کاربرپسند. در این مطلب آنچه را که از مصاحبه فرانت اند باید بدانید را با شما به اشتراک می گذاریم.

آنچه باید به نام برنامه نویس فرانت، اند برای مصاحبه شغلی بدانید

برای مشاهده انواع آگهی استخدام در کاربوم کلیک کنید

دانش پایه ای خود را تقویت کنید

مصاحبه کنندگان فقط می توانند نگاهی اجمالی به شما و کار شما داشته باشند. این امر به ویژه هنگامی اتفاق می افتد که اولین مرحله استخدام از طریق تلفن انجام شود. این متأسفانه به این معنی است که سؤالات مختلفی که از شما پرسیده می شود به سختی می تواند مهارت های شما را بسنجد. مهم نیست که چقدر در کدنویسی خوب هستید، اگر نتوانید به سؤالات مربوط به بعضی موضوعات پایه ای پاسخ دهید، احتمال اینکه مصاحبه خیلی خوب پیش برود کم است.

مسئله ای که در این مورد وجود دارد این است که به ندرت پیش می آید که برنامه نویسان در کارهای روزمره خود مجبور به توضیح اصول اولیه باشند، زیرا این موارد جزو دانش ضمنی است. منظور این است که این دانشی است که همه برنامه نویسان فرانت-اند باید داشته باشند، اما می تواند آنقدر در کارهایی که انجام می دهیم بدیهی باشد که آن را امری طبیعی بدانیم. به حدی که توضیح کلامی آن سخت یا ناآشنا باشد.

سوالات خاص جاوا-اسکریپت شامل این موارد است:

مفهوم کلوژر (closure) و کاربرد آن را توضیح دهید.

$ هنگام استفاده از jQuery نشان دهنده چه چیزی است؟

کلمه کلیدی this و رفتار آن را در JS توضیح دهید.

تفاوت رویدادهای DOMContentLoaded با windows.load چیست؟

در مورد فریم ورک های جاوا-اسکریپت که می شناسید یا استفاده کرده اید، توضیح مختصری دهید و نمونه هایی از انواع پروژه هایی را که می توانند برای آنها مناسب باشند مثال بزنید.

سؤالاتی از این قبیل پایه و اساس هر مصاحبه فرانت-اند هستند، بنابراین توانایی پاسخگویی صحیح و مختصر به نمونه هایی از این سؤالات، چیزی است که باید قبل از هر مصاحبه ای تمرین کنید.

برای مشاهده آگهی های استخدام تهران کلیک کنید

از اخبار روز مطلع باشید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما مطمئن شوید که از موضوعات داغ کنونی در زمینه فرانت-اند مطلع هستید.

به نام مثال، اگر بخواهید همین الان به مصاحبه فرانت-اند بروید، مطمئنا سؤالی در مورد فریم ورک های JS از شما پرسیده می شود.

حتی اگر هرگز از آنها استفاده نکرده اید، مطمئن شوید که می دانید چه انواعی از آنها وجود دارد و هر کدام برای چه نوع پروژه هایی مناسب تر است. هیچ پاسخ درست یا غلطی برای این سؤال وجود ندارد که فریم ورک JS مورد علاقه شما چیست؟ (ممکن است بعضی افراد مخالف باشند!). اگر من این سؤال را می پرسیدم، انتظار داشتم که متقاضی بی طرف باشد و بتواند جوانب مثبت و منفی فریم ورک هایی را که درمورد آنها اطلاعات دارد، توضیح دهد.

از سایر موضوعاتی که امروزه مطرح هستند، می توان به این موارد اشاره کرد: تصاویر پاسخگو (Responsive Images)، عناصر نمایش داده شده (Element Queries)، ابزارهای ساخت (مانند Grunt و Gulp)، طرح ها و روش های نامگذاری CSS، اجزای وب و عملکرد فرانت-اند.

آگهی های استخدام برنامه نویسی در https://karboom.io/jobs/programming-and-software

آنچه را که نمی دانید بپذیرید

بهترین مصاحبه کنندگان نه تنها می خواهند بدانند شما چه چیزهایی را می دانید، بلکه می خواهند بدانند چه چیزهایی را نمی دانید.

بخشی از همکاری مؤثر با دیگران این است که بدانید در صورت لزوم چه موقع می توانید از اطرافیان خود کمک بخواهید. من به این نتیجه رسیدم که هرچه شغلی که برای آن درخواست می دهید بهتر باشد، احتمال بیشتری خواهد داشت که مصاحبه کننده (یا مصاحبه کنندگان) به جستجوی موضوعاتی بپردازند که شما به طور واضح تجربه کمتری در آنها دارید.

هدف از این نوع سؤال این است که ببینند باید چقدر از متقاضی سؤال پرسیده شود تا دیگر در پی جواب صحیح نشود (که گاهی اوقات چنین جوابی اصلا وجود ندارد) و قبول کند که نمی داند و باید از کسی در این زمینه کمک بخواهد و مشورت بگیرد. این نه تنها نشانه تواضع متقاضیان نسبت به تواناییشان است، بلکه نشان می دهد وقتی بهترین کار کمک گرفتن از دیگران است، او پافشاری نمی کند تا خودش به تنهایی مسائل را حل نماید.

در مصاحبه برای نقش برنامه نویس رابط کاربری یا UI (User Interface) این سؤال برای بیرون بردن من از منطقه امن خودم طراحی شده بود تا ببینند چگونه می توانم سؤالاتی را پاسخ دهم که جواب همه آنها را نمی دانم. هرچه مصاحبه بیشتر به جزئیات می پرداخت، بیشتر تلاش می کردم تا راه حل های مشخصی پیدا کنم. سرانجام به این نتیجه رسیدم که بهتر است از کسانی که تجربه تخصصی بیشتری دارند بخواهم بعضی از فرضیات من را در مورد پایگاه داده و مقیاس گذاری سرور بررسی کنند. این کاملا قابل درک است، من می خواهم با افراد متخصص در این زمینه ها کار کنم، بنابراین تلاش برای حل این مسائل به تنهایی بسیار بی فایده است.

اشکالی ندارد که همه چیز را ندانید. بهترین برنامه نویسان فرانت-اند دنیا هم همه چیز را درباره همه جنبه های وب نمی دانند. اگر اصلا جواب سؤالی را نمی دانید، بهتر است به جای تلاش برای ساختن راه حل، آن را بپذیرید.

اشتیاق خود را نشان دهید

بهترین برنامه نویسان فرانت-اند از روی اجبار استانداردها و مقالات وب آینده نمی خوانند، آنها این کار را انجام می دهند زیرا دوست دارند از آخرین پیشرفت های کار ما مطلع شوند. آنها با خوشحالی کل شب خود را به بازی با ویژگی های CSS در حال توسعه یا تازهترین فریم ورک جاوا-اسکریپت می گذرانند. آنها کار خود را یک سرگرمی می دانند.

آموزش این اشتیاق غیرممکن است و بنابراین اگر کسی آن را داشته باشد، همیشه در هنگام جستجوی شغل تازه مورد توجه قرار می گیرد. قسمت اصلی می تواند نشان دادن این اشتیاق هنگام شروع کار باشد. مطمئن شوید که پروژه های خود را در Github یا CodePen قرار داده اید تا بتوانید همراه با درخواست خود لینک آن را ارسال کنید یا مواردی را که بیشتر علاقه دارید در وبلاگ بگذارید. هرچه مهارت های خود را بیشتر قابل مشاهده کنید، در بین جمعیت متقاضیان برجسته تر خواهیدبود.

خلاصه

مصاحبه کنندگان در نهایت می خواهند شما پیروز شوید، آنها سعی نمی کنند شما را شکست دهند. این نکات باید کمک کند تا روی بعضی از زمینه های اصلی که باید برای آنها آماده شوید، تمرکز کنید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1943

به "آنچه باید به نام برنامه نویس فرانت، اند برای مصاحبه شغلی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه باید به نام برنامه نویس فرانت، اند برای مصاحبه شغلی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید