اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه اندازی ایستگاه مولوی

به گزارش بالیو، مدیرعامل متروی تهران با اشاره به اینکه ساخت ایستگاه مولوی به لحاظ عبور از بافت تاریخی و قدیمی حائز اهمیت است، گفت:اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه اندازی این ایستگاه در آذر محقق می شود.

اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه اندازی ایستگاه مولوی

به گزارش گروه اجتماعی بالیو، علی امام در بازدید از ایستگاه مترو مولوی اظهارداشت: این ایستگاه مراحل نهایی خود را می گذراند و در آذر به بهره برداری می رسد.

وی گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط 7 به عنوان عمیق ترین خط مترو پایتخت از این جهت که از بخش هایی از بافت تاریخی و قدیمی شهر عبور می کند، حائز اهمیت است.

امام با اشاره به این که خط 7 یکی از شریان های اصلی حمل و نقل ریلی در پایتخت است، گفت: در سیستم تهویه ایستگاه مولوی همانند سایر ایستگاه های خط 6 و 7 از تکنولوژی روز استفاده شده به گونه ای که دستگاه ها می تواند وظیفه هواکش و هواساز را به صورت همزمان انجام دهد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با تأکید بر این که تمام موارد ایمنی برای بهره برداری از ایستگاه متروی مولوی مهیا است، تأکید کرد: این ایستگاه دارای 2 ورودی است که پس از افتتاح با یک ورودی در بخش جنوبی به شهروندان خدمات رسانی می کند. ورودی شمالی آن نیز به زودی در دسترس شهروندان قرار می گیرد.

امام با اشاره به اینکه تلاش ما در ساخت تجهیزات و بخش عمرانی مترو تمرکز بر توان داخلی است، بیان کرد: خوشبختانه در بخش عمرانی مترو 100 درصد بومی سازی اجرا شده است. همچنین در بخش تجهیزات نیز 60 درصد بومی سازی شده که امیدواریم با تلاش متولیان امر در این موضوع نیز به خودکفایی کامل دست پیدا کنیم.

وی افزود: همچنین با تلاش های اجرا شده 2 رام قطار هم زمان با افتتاح ایستگاه مولوی وارد مدار بهره برداری می شود. در تلاشیم 4 رام قطار دیگر نیز تا ابتدای سال آینده به خطوط متروی تهران اضافه شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ایستگاه مترو مولوی در خط 7 واقع شده و یازدهمین ایستگاه از این خط است که افتتاح می شود. این خط در مجموع دارای 27 کیلومتر طول و 22 ایستگاه است و اماکن مهمی از شهر همانند برج میلاد، بازار تهران و سایر مراکز تجاری و فرهنگی در جنوب شهر را به یکدیگر متصل می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 641

به "اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه اندازی ایستگاه مولوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال برج میلاد به بازار تهران با راه اندازی ایستگاه مولوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید