اختتامیه اولین جشنواره عکس فردوسی در موزه فرش تهران

به گزارش بالیو، اولین جشنوراه ملی عکس شاهنامه امسال هم زمان با هفته گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار گشت. این جشنواره نخست در طوس و آرامگاه سخنور بزرگ پارسی، سپس در دبی و پس از آن در تهران و نگارخانه سیمرغ انجام شد. برای دیدن گزیده ای از این آثار می توانید به لینک های مقاله های مرتبط در روبه رو مراجعه کنید. اما جناب آقای کوروش جوادی، دبیر و بنیانگذار جشنواره در تمام طول این رویداد به اطلاع رسانی درباره رخدادهای جشنواره پرداختند و خبر از برگزاری مراسم اختتامیه در موزه فرش تهران با حضور استاد محمود دولت آبادی و آقای جهانگیر الماسی دادند.

اختتامیه اولین جشنواره عکس فردوسی در موزه فرش تهران

اما امروز، دهم خرداد 96، مراسم اختتامیه این جشنواره در موزه فرش تهران برگزار شد. از مهم ترین مهمان های این مراسم، بزرگ مرد ادب و فرهنگ ایران زمین، استاد محمود دولت آبادی بودند که در این مراسم از ایشان به صورت ویژه تقدیر شد و از سردیس ایشان نیز رونمایی شده و این سردیس به وی اهدا شد. مهمانان دیگر همچون آقای جهانگیر الماسی، هنرمند بزرگ تئاتر، سینما و تلویزیون هم در این مراسم حضور داشتند.

دبیرخانه جشنواره ملی عکس شاهنامه اسامی برگزیده های این جشنواره را به انتخاب هیئت داوران عباس عرب زاده، سعید کیایی، مژگان طریقی، ابراهیم سیسان و سوده حاجی کرم هم زمان با آغاز نمایشگاه این رویداد فرهنگی و هنری در تهران اعلام کرده بود. اسامی برگزیده های این جشنواره به ترتیب نفر نخست تا سوم، عرفان سامان فر، جاوید تفضلی و علیرضا آزادکیا است.

هیئت داوران همچنین سیامک جعفری از رفسنجان, صادق ذباح از خراسان رضوی و سمانه اصغری از سبزوار سه شرکت کننده جشنواره ملی عکس شاهنامه را شایسته تقدیر دانست. همچنین از هیئت داوران هم تقدیر به عمل آمد. در ادامه می توانید تصاویر اختصاصی خبرنگاران، حامی این جشنواره را ببینید.

رونمایی از سردیس استاد محمود دولت آبادی
جناب آقای جهانگیر الماسی، هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون
تندیس های جشنواره و سردیس های فردوسی
استاد محمود دولت آبادی در حال سخنرانی

بدین ترتیب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه به ایستگاه پایانی خود رسید. نظر شما درباره برگزاری چنین جشنواره هایی برای اشاعه بیشتر فرهنگ شاهنامه خوانی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی چیست؟ نظر خود را با خبرنگاران و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع: کجارو
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2119

به "اختتامیه اولین جشنواره عکس فردوسی در موزه فرش تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختتامیه اولین جشنواره عکس فردوسی در موزه فرش تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید