ایرانی ها باغ شهرها را نابود می نمایند؛ سنگاپوری ها شهر باغ می سازند! │ تصاویر جنگل ابر سنگاپوری ها با بزرگ ترین گلخانه بی ستون دنیا

به گزارش بالیو، باغ های خلیجی یکی از مناطق مهم گردشگری سنگاپور است که باهدف تبدیل کردن این شهر / کشور به شهری در باغ و افزایش دادن کیفیت زندگی مردم ساخته شده است.

ایرانی ها باغ شهرها را نابود می نمایند؛ سنگاپوری ها شهر باغ می سازند! │ تصاویر جنگل ابر سنگاپوری ها با بزرگ ترین گلخانه بی ستون دنیا

برای دیدن توسعه یافته ترین شهر آسیا، با تور سنگاپور همراه شوید.

خبرنگاران : باغ های خلیجی نام پارکی طبیعی است که در مساحتی به وسعت 101 هکتار در مرکز سنگاپور قرار گرفته است. این پارک سه باغ آب کنار با نام های باغ جنوبی خلیج، باغ شرقی خلیج و باغ مرکزی خلیج را شامل می گردد که در این میان باغ جنوبی خلیج با 54 هکتار بزرگ ترین آن ها است.

باغ مرکزی خلیج، نقطه اتصال بین باغ های جنوبی و شرقی خلیج است و در مساحتی به وسعت 15 هکتار در فاصله 3 کیلومتری از آب کنار قرار گرفته است.

وسعت باغ شرقی خلیج 32 هکتار است. این باغ با مجموعه ای از باغ های گرراستای برگی شکل طراحی شده است که هریک از آن ها نماسازی منحصر به خودشان را دارند و چشم انداز زیبایی از افق شهر را به بازدیدنمایندگان ارائه می دهند.

باغ جنوبی خلیج که بزرگ ترین باغ این مجموعه است و در 54 هکتار گسترش یافته تصویری زیبا از هنر باغبانی و باغ های هنری را به نمایش می گذارد. طراحی این باغ با الهام از گل ارکیده است که گل ملی سنگاپور به شمار می رود.

علاوه بر این سه باغ، باغ های خلیجی از دو گلخانه هم تشکیل شده که گنبد گل و جنگل ابر نام دارند. گنبد گل که عنوان بزرگ ترین گلخانه بی ستون دنیا را از آن خود دارد، در مساحتی به وسعت 1.2 هکتار گسترش یافته است. گیاهان سازگار با اقلیم مدیترانه ای و سایر مناطق نیمه خشک گرراستای مثل بخش هایی از استرالیا، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی در این گلخانه نگهداری می شوند. ارتفاع گنبد گل 38 متر است و دما را بین 23 تا 25 درجه سانتیگراد نگه می دارد.

ارتفاع جنگل ابر بیشتر از گنبد گل اما مساحتش کمتر و 0.8 هکتار است. محیط جنگل ابر با شرایط سرد و مرطوبی که در کوهستان های مناطق گرراستای در ارتفاع بین هزار تا 3هزارمتری از سطح دریا وجود دارد سازگار است. این اقلیم در جنوب شرقی آسیا و آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می گردد. در این جنگل، سازه ای با عنوان کوه ابر با ارتفاع 42 متر ساخته شده که دسترسی به آن به وسیله آسانسور میسر است اما بازدیدنمایندگان می توانند از راه یک راستا دایره ای کنار آبشاری 35 متری از این کوه پایین بیایند و از هوای تازه و خنک آن لذت ببرند.

اما شناخته شده ترین بخش باغ های خلیجی، باغ های عمودی به شکل سازه های درخت مانندی است که با ارتفاع بین 25 تا 50 متر در چشم انداز این باغ ها خودنمایی می نمایند.

باغ های خلیجی بخشی از سیاست گذاری های دولت سنگاپور درخصوص تبدیل این شهر/کشور از یک باغ شهر به شهری در باغ است. هدف از این اقدام، افزایش کیفیت زندگی مردم در شهری سرسبز و پر گیاه است.

درمجموع، این پارک یکی از مناطق مهم گردشگری سنگاپور است به طوری که در سال 2014 بیش از 6.4 میلیون بازدیدنماینده از آن دیدن کردند.

سنگاپوری ها در حالی از هیچ برای شهرهایشان باغ می سازند تا جایی که شهرشان در بطن باغی ساخته گردد که ما در تهران شاهد از بین رفتن باغ ها یکی پس از دیگری هستیم. محمد حقانی در یکی از جلسات دوره گذشته شورای شهر به عنوان رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران جمله ای به یادماندنی را عنوان نموده بود: تهران؛ باغ شهری که برج شهر شد

منبع: چمدان
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 286

به "ایرانی ها باغ شهرها را نابود می نمایند؛ سنگاپوری ها شهر باغ می سازند! │ تصاویر جنگل ابر سنگاپوری ها با بزرگ ترین گلخانه بی ستون دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانی ها باغ شهرها را نابود می نمایند؛ سنگاپوری ها شهر باغ می سازند! │ تصاویر جنگل ابر سنگاپوری ها با بزرگ ترین گلخانه بی ستون دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید