ثبت الگوهای منحصر به فرد یخی در آثار یک عکاس ژاپنی

به گزارش بالیو، زمانی که پاییز در فربنکس آلاسکا رنگ می بازد و زمستان از راه می رسد، عکاسی به نام ریوتا کاهیتا در پی تصاویر بی نظیر دنیای یخی است.

ثبت الگوهای منحصر به فرد یخی در آثار یک عکاس ژاپنی

ریوتا کاهیتا (Ryota Kajita)، یک عکاس ژاپنی در منطقه ها دوردست شمالی آمریکا در شهر فربنکس در آلاسکا اخیرا در پی شکار عکس هایی منحصر به فرد برای تکمیل مجموعه اشکال یخی خود است. چیزی که او دقیقا در پی آن می رود، الگوهای یخی است که به اشکال مرداب ها، تالاب ها، دریاچه ها و رودخانه های آلاسکا در می آیند.

وی توضیح می دهد که این الگوهای یخی بسیار مرموز و شگفت انگیز، با ظرافت و زودگذر هستند و به همین علت او را مجذوب خود کرده اند. او می گوید:

آن ها بی سر و صدا شکل می گیرند، به سرعت دستخوش تغییر می شوند و از بین می فرایند؛ برای همین تعداد کمی از آن ها را پیدا کردم.

رابطه ریوتا کاهیتا با آلاسکا به گذشته های دور برمی گردد؛ زمانی که وی دانشجوی ارشد هنرهای زیبا در رشته عکاسی دانشگاه فربنکس بود. تا به امروز، وی به بیش از 50 دهکده دوردست آلاسکا با هر نوع وسیله حمل و نقل در دسترس از اسنومیبل (خودرویی موتوری برای حرکت در برف) گرفته تا هواپیمای سبک سفر کرده است. تمام این سفرها برای جستجوی مخلوقات کوچک و گذرا بوده است؛ چیزی که ریوتا امیدوار بود بتواند آن را از طریق عکس هایش با بقیه به اشتراک بگذارد.

این مخلوقات یخی که قطر آن ها بین 25 تا 75 سانتی متر (10 تا 30 اینچ) است، عموما از حباب های یخ زده گازهایی چون متان و کربن دی اکسیدی که زیر یخ به دام افتاده اند، به وجود می آیند. زمانی که آب به دمای انجماد می رسد، یخ به آرامی از سطح به سمت پایین شکل می گیرد و گازها را دام می اندازد. این ها حباب هایی هستند که در دماهای زیر صفر، الگوهای هندسی منحصر به فردی را خلق می کنند؛ درست همان چیزی که کاهیتا در پی آن است.

این عکاس با فیلم سیاه و سفید دوربین خود آن ها را به تصویر می کشد. او در مورد آثار خود اینگونه توضیح می دهد:

من نگاتیوها را اسکن و به صورت دیجیتالی در نرم افزار فوتوشاپ آن ها را ویرایش می کنم. با به حداقل رساندن رنگ ها، بینندگان می توانند بر زیبایی و ظرافت این اشکال و سایه ایجاد شده از یخ شفاف و شبنم منجمد سفید، تمرکز کنند.

کاهیتا به لونلی پلنت گفت:

من عادت داشتم بعد از مدرسه به جنگل بروم و مکان هایی که محله من را ساخته اند را کشف کنم.

وی افزود:

به عنوان یک فرد بزرگسال، باید بگویم که عکاسی از یخ در تجربیات دوران کودکی من ریشه دارد. روحیه من، تلاش برای شناخت محیط اطراف در سطحی عمیق تر است.

این عکاس ژاپنی امیدوار است که عکس هایش الهام بخش بینندگان برای احساس ارتباط با طبیعت و ترغیب کنجکاوی آن ها در مورد پدیده های طبیعی، باشند.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2116

به "ثبت الگوهای منحصر به فرد یخی در آثار یک عکاس ژاپنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت الگوهای منحصر به فرد یخی در آثار یک عکاس ژاپنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید