جنجال تازه؛ پنالتی های پرسپولیس باید تکرار می شد؟

به گزارش بالیو، دربی کم اتفاق و کم هیجان جام حذفی، به فغانی کمک کرد قضاوت آرامی داشته باشد. بازیکنان دو تیم هم نسبت به همیشه، کمتر به داوری اعتراض می کردند. با این حال، به نظر می رسد کشیدن بازی به ضربات پنالتی، کار را برای داور و کمک هایش سخت کرده است. پرسپولیسی ها در ضربات پنالتی، دو بار نتوانستند گل بزنند. عیسی آل کثیر، پنالتی را بیرون زد و ضربه مهدی عبدی، از طریق حسین حسینی مهار شد. در مرور تصاویر آهسته، به نظر می رسد حسینی در لحظه زده شدن این دو ضربه کمی از خط جلوتر است.

جنجال تازه؛ پنالتی های پرسپولیس باید تکرار می شد؟

طبق قانون فعلی، لحظه زده شدن ضربه پنالتی حداقل یک پای دروازه بان باید روی خط قرار داشته باشد. قانونی که حسینی، چندان آن را رعایت نمی کرد. روی هر دو پنالتی گل نشده پرسپولیس هم، او نتوانسته یکی از پاهایش را روی خط نگه دارد. البته توجه به این موضوع، جزو وظایف داور وسط مسابقه نیست و کمک داور، باید در صورت رعایت نکردن قانون از طریق دروازه بان به داور تذکر دهد. در مسابقات اروپایی هم معمولا، از طریق VAR چنین مواردی را بررسی می کنند و داور، درباره آن تصمیم می گیرد.

دربی برگشت این فصل لیگ برتر، برخورد امیری و قایدی در دقایق ابتدایی باعث شد صدای استقلالی ها از نبود VAR دربیاید. صحنه ای که خیلی زود، استقلال را صاحب پنالتی می کرد. این بار به نظر می رسد پرسپولیسی ها، از نبود VAR شاکی باشند. تکنولوژی که می توانست پنالتی های از دست رفته شان را تکرار کند و سرنوشت مسابقه را به نفع آن ها تغییر دهد. به خصوص که لک، بر خلاف حسینی روی خط می ماند و آن ها با تکرار پنالتی های آل کثیر و عبدی، دوباره شانس شان را برای گلزنی امتحان می کردند.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1870

به "جنجال تازه؛ پنالتی های پرسپولیس باید تکرار می شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال تازه؛ پنالتی های پرسپولیس باید تکرار می شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید