درصورت مسدود شدن کارت بانکی حین سفر چه کنیم؟

به گزارش بالیو، اگر کارت بانکی مان به دلایل مختلف از وارد کردن اشتباه رمز تا راکد بودن طولانی مدت حساب و ... مسدود شد، چه کاری برای برطرف مسدودی آن باید انجام داد؟

درصورت مسدود شدن کارت بانکی حین سفر چه کنیم؟

به گزارش ایسنا، ممکن است به هر علتی از جمله وارد کردن چند باره رمز کارت بانکی، راکد ماندن طولانی مدت حساب، مسدود شدن به علت ضمانت بانک و استفاده از چک بلامحل یا دلایل دیگر حساب بانکی تان از دسترس تان خارج گردد یا اینکه کارت بانکی شما مسدود گردد. حالا سوال اینجاست در این صورت برای برطرف مسدودی آن چه کاری باید انجام دهید؟ آن هم اگر در سفر و در شهری دیگر بودید.

برطرف مسدودی کارت بانکی به صورت حضوری و غیر حضوری قابل انجام است. البته در این مورد هر بانکی برای این کار روش های مختلف و پروتکل های خاصی دارد که باید به آن ها هم توجه کنید؛ بنابراین اولین کاری که می توان انجام داد، تماس گرفتن با شماره تلفن پشتیبانی یا تلفن گویای بانک مورد نظر است که معمولا در ایام تعطیل و به صورت 24 ساعته جوابگو هستند. تا متوجه شویم برای حل این مشکل آن هم در زمانی که سفر هستیم، چه کاری باید انجام دهیم.

روش های برطرف مسدودی کارت بانکی

همانطور که گفته شد، بانک ها و موسسات اعتباری مختلف پروتکل ها و روش های خاص خودشان را برای حل این مشکل دارند. به عنوان مثال بعضی بانک ها این خدمت را فقط به صورت حضوری انجام می دهند، یعنی باید در ساعات اداری به یکی از شعب آن بانک در سراسر کشور مراجعه کنید. البته برای ارائه این درخواست حتما باید کارت ملی همراهتان باشد.

بعضی از بانک ها و موسسات اعتباری نیز برای اینکه کارت بانکی خودتان را از دوباره فعال کنید، به راحتی و به وسیله نرم افزار های موبایل بانک یا اینترنت بانک قابل انجام است. بعضی دیگر نیز برای برطرف مسدودی کارت بانکی تان تلفن بانک را سر راهتان قرار می دهند تا از آن بهره ببرید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1402 بروزرسانی: 8 فروردین 1402 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2352

به "درصورت مسدود شدن کارت بانکی حین سفر چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درصورت مسدود شدن کارت بانکی حین سفر چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید